SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat: zysk w IV kwartale niższy o 163 mln zł wskutek odroczonego podatku dochodowego

Grupa Cyfrowy Polsat poinformowała, że jej skonsolidowany zysk netto za IV kwartał ub.r. będzie o ok. 162,6 mln zł. To wartość odroczonego podatku dochodowego jej spółek zależnych.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego PolsatuArticle

- Analiza wykazała konieczność zwiększenia wartości pozycji zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego w skonsolidowanym bilansie sporządzonym na 31 grudnia 2018 roku o kwotę ok. 162,6 mln zł. Opisana zmiana stanu zobowiązania z tytułu podatku odroczonego ma charakter niegotówkowy i obciąża linię Podatek dochodowy w skonsolidowanym rachunku zysków i strat Grupy Cyfrowy Polsat, pomniejszając tym samym skonsolidowany zysk netto w czwartym kwartale 2018 roku - podał Cyfrowy Polsat w komunikacie giełdowym.

Firma zaznaczyła, że tak znacząca wysokość odroczonego podatku dochodowego dotyczy aktywów jej spółek zależnych w skonsolidowanym bilansie wycenianych w momencie nabycia spółki zależnej w wartości godziwej.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 7,68 mld zł wpływów ze sprzedaży i 750,7 mln zł zysku netto, a w samym trzecim kwartale - 2,73 mld zł wpływów i 227,1 mln zł zysku.

Na koniec września firma miała 10,28 mln zł zadłużenia netto, a stosunek tego zadłużenia do zysku EBITDA z ostatnich 12 miesięcy wynosił 2,83.

Pod koniec października Cyfrowy Polsat poinformował, że planuje oszacować popyt na jego nowe obligacje oraz zaproponować warunki i harmonogram ich emisji. Firma chce taniej spłacić obligacje o nominalnej wartości 1 mld zł.

Z początkiem kwietnia zmieni się prezes Cyfrowego Polsatu: z tego stanowiska zrezygnował Tobias Solorz, a zastąpi go Mirosław Błaszczyk, obecnie prezes Telewizji Polsat. Jednocześnie Maciej Stec obejmie funkcję wiceprezesa.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat: zysk w IV kwartale niższy o 163 mln zł wskutek odroczonego podatku dochodowego

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciekawy świata
Gdzie cyfrowy Polsat płaci podatki? To istotne wręcz bardzo istotne.
odpowiedź
User
Szczery obywatel
Hehe. Fajnie że 300 mln zysku a pracownik zarabia nie wiele ponad minimalną krajową. Wstyd dla prezesa! I nie każdy pracuje na umowie o prace :) Masakra niech ten Janusz biznesu upadnie finansowo i niech zagraniczny kapitał wejdzie w lukę. Oni dbają o pracownika przynajmniej.
odpowiedź