SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czarzasty nie już sekretarzem

Likwidacji funkcji sekretarza KRRiT

W toku prac nad porządkowaniem wewnętrznych regulaminów  KRRiT członkowie Rady podjęli wczoraj uchwałę o likwidacji funkcji sekratarza KRRiT - poinformowała Wirtualnemedia.pl Dorota Jasłowska, rzeczniczka przewodniczącej KRRiT.  Tym samym Włodzimierz Czarzasty przestaje być sekretarzem KRRiT.

- Rada nierychliwa, ale sprawiedliwa - komentuje dla "Rzeczpospolitej" szefowa Agory Wanda Rapaczyńska. - Mam nadzieję, że to pierwszy krok w ramach porządków, jakie KRRiT powinna u siebie wprowadzić. Najwyższy czas.

Jak przypomina "Rzeczpospolita" Agora wraz z kilkoma innymi nadawcami m.in. radiem RMF-FM należała do największych krytyków działalności Czarzastego.
Nadawcy zarzucali mu nadużywanie swojej pozycji i wywieranie presji pozaprawnymi metodami, brak przejrzystości w podejmowaniu decyzji, forsowanie przepisów zwiększających kontrolę nad nadawcami (jeden z takich pomysłów, to obowiązek uzyskiwania zgody KRRiT na wszelkie ruchy kapitałowe powyżej 5 proc. akcji, co zostało wpisane do koncesji kilku nadawców, a potem uchylone przez NSA).

Pod adresem Czarzastego padały też oskarżenia podczas prac sejmowej komisji śledczej, która zajmowała się aferą Rycina - czytamy w "Rz".

Do KRRiT trafił on w 1999 r. jako przedstawiciel Aleksandra Kwaśniewskiego. Jego kadencja upływa w maju przyszłego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czarzasty nie już sekretarzem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl