SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czemu dziennikarze odchodzą z 'Wprost'?

Byli dziennikarze "Wprost" (AWR Wprost) przyznają, że odeszli z tygodnika, bo nie byli wstanie zaakceptować zmian wprowadzonych przez nowego prezesa. Wydawca uważa zaś, że Ci którzy odeszli do TVP zmienili poglądy.

Czemu dziennikarze odchodzą z 'Wprost'?

- Zaszczytem była praca z Markiem Królem, natomiast to co się dzieje obecnie z tygodnikiem "Wprost" mi po prostu nie odpowiada - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jan Piński, obecny szef Agencji Informacji TVP, który kilka miesięcy temu jako pierwszy odszedł z tygodnika "Wprost".

Amadeusz Król, prezes ARW Wprost, wydawcy tygodnika przyznaje, że wśród osób, które odeszły do TVP są osoby przez niego cenione oraz takie, które nie pasowały do koncepcji pisma w nowych warunkach. - Ci, którzy odeszli do telewizji publicznej, podjęli pewne ryzyko, bo różne są obecnie opinie o tej telewizji. I często nie są one pochlebne. Być może bliższe są im poglądy prezentowane przez obecne władze TVP, a jeśli tak jest to cieszę się, że zdecydowali się sami opuścić nasz tygodnik - twierdzi Król. Tłumaczy, że "Wprost" zawsze był tytułem adresowanym do polskiej liberalno-konserwatywnej klasy średniej. - "Wprost" nie zmienił swoich poglądów, oni być może tak - dodaje prezes ARW Wprost.

- Zapewniam, że ja poglądów nie zmieniłem, a decyzję o odejściu z tygodnika podjąłem przed otrzymaniem propozycji pracy w TVP - odpowiada Jan Piński.

Podobnego zdania jest Krzysztof Trębski, były szef działu biznes tygodnika "Wprost" dziś zastępca szefa "Wiadomości" TVP 1. - Z tygodnika "Wprost" odszedłbym również w sytuacji, gdybym nie otrzymał oferty pracy z TVP. Trudno mi wyobrazić sobie dalsze firmowanie własnym nazwiskiem tego, co dzieje się z tym tytułem. Opiniotwórczy do niedawna tygodnik w ciągu ostatniego półrocza zniweczył swój ponad 25-letni dorobek - tłumaczy Trębski.

- Każdy wybiera taką drogę kariery, jaką uważa za stosowną. Dotyczy to także dziennikarzy. Wśród tych, którzy już we "Wprost" nie pracują, niektórych ceniłem i szkoda mi, że odeszli, ale tego w żaden sposób nie dramatyzuję - wyjaśnia Stanisław Janecki, redaktor naczelny tygodnika "Wprost". - Z innymi rozwiązałem umowy o pracę lub ich nie przedłużyłem, więc ich przejście do TVP jest ich prywatną sprawą, a nie tygodnika "Wprost" - dodaje Janecki.

Jan Piński, były szef działu społeczeństwo tygodnika "Wprost", nisko ocenia także wprowadzony na rynek kilka tygodni temu nowy tytuł "Wprost Light". - Trafnym jest określenie jednego z internautów, który napisał, że kolejnym wcieleniem tygodnika będzie "Wprost Zero" - mówi krótko.

Z "Wprost" do TVP przeszli: Jan Piński, Krzysztof Trębski, Małgorzata Zdziechowska, Rafał Przedmojski, Aleksander Piński i Sergiusz Sachno.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czemu dziennikarze odchodzą z 'Wprost'?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl