SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czerwona Torebka przejęła sieć Małpka Express

Czerwona Torebka sfinalizowała przejęcie spółki Małpka, zarządzającej siecią sklepów typu convenience Małpka Express.

Czerwona Torebka przejęła sieć Małpka Express

"Zarząd spółki Czerwona Torebka (...) informuje, że realizując podpisaną umowę inwestycyjną, wobec ziszczenia się wszystkich warunków realizacji transakcji (...) między spółką, panem Mateuszem Świtalskim i spółką Małpka z siedzibą w Poznaniu, została zawarta umowa objęcia przez pana Mateusza Świtalskiego akcji spółki i wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci posiadanych przez niego 25.873.500 akcji Małpka S.A. o wartości nominalnej 1 zł każda, stanowiących 100 % w kapitale zakładowym Małpka S.A." - głosi komunikat prasowy przesłany w poniedziałek do portalu Wirtualnemedia.pl.

W związku z powyższym, Czerwona Torebka nabyła 25.873.500 akcji Małpki i stała się jej podmiotem dominującym.

W zamian za wniesione akcje spółki Małpka Mateusz Świtalski objął 21.785.991 nowo emitowanych przez spółkę akcji na okaziciela serii F spółki, o wartości nominalnej 0,20 zł, podano również.

„Wszystkie warunki umowy inwestycyjnej zostały już spełnione, dzięki czemu  sfinalizowaliśmy przejęcie spółki Małpka nieco szybciej niż początkowo zakładaliśmy. To bardzo perspektywiczna inwestycja, która zapewni Grupie Czerwona Torebka dynamiczny wzrost w kolejnych okresach.” - podkreślił Paweł Ciszek, prezes Czerwonej Torebki S.A.

Wcześniej Czerwona Torebka zapowiadała, że pod koniec 2013 r. działać będzie blisko 200 sklepów w sieci Małpki Express (teraz jest 125). W 2014 r. firma planuje uruchomienie ponad 200 kolejnych placówek, a od 2015 r. zapowiada ponad 300 otwarć rocznie, podano również. Zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez Czerwoną Torebkę S.A. kontroli nad spółką Małpka S.A. prezes Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał na początku sierpnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czerwona Torebka przejęła sieć Małpka Express

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fyu
czyli jak kupie od siebie samochod po cenie kupna, ktory jeszcze 10 lat temu byl wart 50 000 a teraz jest wart 10 000, to bedzie to ze przejalem swoj samochod???
8 8
odpowiedź
User
Znawca tematu
Teraz nowe i stare małpeczki dostaną mniej kasy, tak jak to było z Żabeczkami prawda AJENCIE ŻABEK?
Małpeczki wpadną w problemy finansowe, a szefowie będą ich ciągać po sądach
10 8
odpowiedź
User
Oszuścirazem
Poszukajcie informacji na temat właściciela czerwonej torebki oraz małpi jaka jest jego przeszłość, co zrobił z biedronką i żabką . Teraz chce to zrobić z Małpką już kroi i dzieli, ściąga haracz z ajentów... każe im oddawać to co już dostali, zabiera im kasę przez zaniżanie oceny prowadzenia sklepu, zgodnie z prawem oszukuje cały świat... W takim kraju żyjemy, gdzie uczciwością nie dorobisz się niczego. Prawda Panie Świtalski?
14 8
odpowiedź
User
ajent gdynia
dajcie sobie ludzie spokój z ta firma na dzień dzisiejszy to płaca 6000 gwarantowanego i 4% od utargu netto i bez papierosów,plus 4% od aosu wiec wychodzi około 8000 z tego musisz opłacić pracowników ubezpieczenie ksiegowa i oplaty odzienie na poczcie jak masz 2 pracowników to nie dasz rady tego sklepu prowadzic a pracowac za 2000 cały miesiąc spędzając tu od 5 do 24 nie opłaca się
13 8
odpowiedź
User
mały
Masz rację Małpka to najgorsza z sieciówek Chcieli by żeby człowiek za darmo pracował a kasę dla siebie biorą Odradzam
9 8
odpowiedź