SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Cztery Kąty” i „Ładny Dom” z wyższymi cenami

Od stycznia br. zdrożały miesięczniki „Cztery Kąty” i „Ładny Dom” wydawane przez spółkę Press Land. W przypadku „Czterech Kątów” to kolejna podwyżka w ciągu kilku miesięcy.

Article

Cena egzemplarzowa „Ładnego Domu” wzrosła z 9,98 do 11,98 zł. „Cztery Kąty” z 9,98 do 11,98 zł podrożały we wrześniu ub.r., natomiast wydanie na styczeń i luty kosztuje już 12,98 zł (wcześniejsze podwójne numery nie mały podwyższonej ceny ani objętości).

Nie zmieniła się objętość obu magazynów: wydanie „Ładnego Domu” liczy zazwyczaj ok. 160-170 stron, a „Czterech Kątów” - od 160 do 190 stron.

Oba tytuły ukazują się jako miesięczniki, numery na dwa miesiące są wydawane zwykle na wakacje oraz styczeń i luty.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na początku 2019 roku Ładny Dom”, serwisy internetowe Bryla.pl, e-Ogrody.pl i Domosfera.pl oraz licencja do wydawania „Czterech Kątów” zostały przejęte od Agory przez spółkę Pressland. Oba czasopisma po kilkumiesięcznej przerwie wróciły na rynek wiosną 2019 roku, ich redaktor naczelną jest Katarzyna Wangin.

Na początku ub.r. prezesem firmy Pressland został Tomasz Dziubiński, zastąpił na tym stanowisku jej właściciela Artura Krochmala, który przeszedł do rady nadzorczej firmy.

Zdrożała część dzienników i tygodników

Na przełomie ub. i br. podrożała spora grupa tytułów prasowych. Od początku stycznia cena „Gazety Wyborczej” we wtorki, środy i czwartki dziennik wzrosła 3,99 do 4,99 zł, a w piątki - z 5,99 do 6,99 zł. Natomiast „Puls Biznesu” podrożał o 50 groszy do 8 zł.

Wzrosły też ceny 13 dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press oraz tygodników "Newsweek Polska", "Do Rzeczy" i "Polityka".

Z początkiem grudnia 2021 roku wzrosły ceny egzemplarzowe dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”. Wydająca je spółka Gremi Media uzasadniła to m.in. skokową podwyżką cen papieru. W październiku podwyższono ceny „Dziennika Gazety Prawnej”, a w połowie listopada podrożał „Tygodnik Powszechny”.

Dołącz do dyskusji: „Cztery Kąty” i „Ładny Dom” z wyższymi cenami

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szpilunia
Jak widzimy na powyższym przykładzie - w świetle wzrostu cen papieru i jego niedoborów, inflacji i takie tam, nadal można wydawać miesięczniki, jedynie lekko podnosząc ich cenę. Nie trzeba zmieniać cyklu wydawniczego na kwartalny. Można? Można!

A to tylko jeden przykład, a w zasadzie dwa. Pamiętajmy też przykładowo o magazynach "Pixel" i "PSX Extreme", które także mimo trudności, ukazują się co miesiąc, choć po lekko wyższej cenie, za to z większą objętością, a "Pixel" będzie do każdego numeru dodawać coś jeszcze. Można? Można.

5 stycznia redakcja CD-Action na swojej stronie zapowiedziała, że ich magazyn od kwietnia stanie się kwartalnikiem. Zapewnili, że poinformują o jego cenie, ilości stron oraz tematyce w nim zawartej. 31 stycznia mija dzisiaj. Czyli 26 dni bez powyższych informacji. Suspens jak w dobrym dreszczowcu!
odpowiedź