SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kabarety wracają do Czwórki. „W każdej rodzinie zdarzają się małe awantury”

Telewizyjna Czwórka w czerwcu br. wznowi emisję programu „Gwiazdy kabaretu”. Będą to jednak na razie powtórki. Jak informuje nas szef programowy Telewizji Polsat Edward Miszczak, trwają rozmowy o powrocie kabaretów na antenę kanałów Polsatu także w wydaniu premierowym.

W październiku ub.r. Polsat zdecydował o zdjęciu w połowie sezonu z anteny programu „Kabaret na żywo”. Kabareciarze wiązali to z sytuacją polityczną. Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi stacja usunęła z internetu archiwalne odcinki programów kabaretowych, tłumacząc to wykorzystywaniem ich w kampanii wyborczej.

Poza „Kabaretem na żywo” zdjęto też inne programy kabaretowe jak „Gwiazdy kabaretu” emitowane w TV4 od 2018 roku. Te ruchy sprawiły, że Kabaret Moralnego Niepokoju i Kabaret Młodych Panów we wspólnym oświadczeniu ogłosili zakończenie współpracy z Telewizją Polsat.

W tym roku ze strony Edwarda Miszczaka i nowego p.o. prezesa Polsatu Piotra Żaka zaczęły pojawiać się sygnały, że nadawca chętnie przywróciłby kabarety do swojej ramówki. - W Polsacie jest nowy prezes, który zaprosił nas na spotkanie. Padło magiczne słowo przepraszam. Padło zaproszenie z powrotem do odnowionej telewizji, która nie powtórzy minionych błędów - mówił w marcu w Kanale Zero Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Polsat zdecydował, że w najbliższą niedzielę o 22.25 pokaże „Rybnicką jesień kabaretową”, którą nagrano w listopadzie ub.r. i schowano do archiwum. Na tegorocznym Polsat Hit Festiwalu w Sopocie nie będzie co prawda kabaretonu, ale w niedzielę 26 maja br. zamiast niego pojawi się „Tak było - 20 lat Sopockiego Hitu Kabaretowego”. Będzie to program złożony z archiwalnych występów z sopockiego kabaretonu w przeszłości.

“Gwiazdy kabaretu” na antenie Czwórki od czerwca

Z kolei w czerwcu br. stacja TV4 zacznie pokazywać powtórki „Gwiazd kabaretu”, o czym pierwszy doniósł Press. Będzie je można oglądać w soboty i niedziele o 16.00 i 17.00 (premiery jesienią nadawano w piątki o 20.00). 

Czy kabarety mogą wrócić do Polsatu w nowym programie? - Rozmawiamy. To nie są łatwe rozmowy, ale trwają. W każdej rodzinie czasem się zdarzają małe awantury - mówi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak.

Na razie z kabaretowej pauzy w Polsacie korzysta TVP. Po zmianie władz publiczny nadawca zdecydował, że kabareton powróci na tegorocznym festiwalu w Opolu. Odbędzie się on drugiego dnia imprezy, czyli 1 czerwca br. 

Dołącz do dyskusji: Kabarety wracają do Czwórki. „W każdej rodzinie zdarzają się małe awantury”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WZ
Wyniki jednak były za dobre tych kabaretów, stąd walka o ich powrót do Polsatu. Niszczak musi teraz świecić oczami a tymczasem to Solorz wydał nakaz zdjęcia kabaretów bo na finiszu kampanii, obśmiewali PiS.
odpowiedź
User
Q
Wyniki jednak były za dobre tych kabaretów, stąd walka o ich powrót do Polsatu. Niszczak musi teraz świecić oczami a tymczasem to Solorz wydał nakaz zdjęcia kabaretów bo na finiszu kampanii, obśmiewali PiS.


Kabarety zostały zdjęte już po wynikach wyborów.
odpowiedź
User
Krzysiek 39
Niech Kabarety będą w TVP i w Polsacie.Powrót Kabaretów do TVP to znak że idziemy w normalność.A Polsatowi życzę by się udało udowodnij cię że nie boi cię władzy każdej władzy.
odpowiedź