SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czy Internet będzie tańszy?

Wielu niezależnych operatorów i dostawców Internetu deklaruje, że nawet jeśli wejdzie wyższy VAT, to ceny na Internet nie wzrosną aż o 22 proc

Jednocześnie dodają, że połączenia mogłyby być tańsze, gdyby zasady pobierania opłat zmieniła TP SA.

Za podwyższony podatek odpowiada rząd i Unia Europejska. Przypomnijmy. Polska dyscyplinowana przez Brukselę zgodziła się na podwyższenie podatku VAT na Internet do 22 proc. W liście wysłanym do Komisji Europejskiej rząd zapowiedział zmianę przepisów. Nie określił jednak, kiedy nastąpi nowelizacja.

Trzeba jednak pamiętać, że VAT nie jest jedynym składnikiem ceny. Ważna jest jego podstawa, czyli cena netto, a tę ustalają prywatni operatorzy, a przede wszystkim Telekomunikacja Polska, która pobiera opłaty nie tylko od swoich surfujących po sieci klientów, ale także od innych dostawców.

Planujemy podwyższyć cenę brutto co najwyżej o 5-10 proc. - mówi Janusz Kosiński z poznańskiej firmy internetowej. Zrezygnujemy z części marży, ale jest jeszcze jedno miejsce, gdzie można byłoby obniżyć cenę Internetu. Jest to interconnect z Telekomunikacją Polską, gdzie my musimy płacić za wszelkie połączenia naszych i ich abonentów. Prawo silniejszego.

Jednym ze sposobów na obniżenie ceny korzystania z sieci jest wprowadzenie bezpłatnych połączeń niezależnych operatorów z TPSA - mówi Michał Gładysz z portalu INTERIA.PL.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czy Internet będzie tańszy?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl