SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Co czwarty Polak wierzy, że sztuczna inteligencja pomoże mu określić, czy jest zakochany

Ponad 27 proc. Polaków wierzy, że sztuczna inteligencja podpowie im, czy darzą kogoś uczuciem - wynika z badania Havas Group. W Chinach ten odsetek wynosi aż 56 proc.

Zdaniem polskich prosumentów (konsumentów, którzy wpływają na trendy i kształtują rynki) miłość najlepiej znaleźć dzięki przyjaciołom (43 proc.), przypadkowi (37 proc.) lub za pośrednictwem rodziny (36 proc.).

We Francji aż 7 na 10 ankietowanych wierzy, że pozna tę jedyną dzięki przypadkowemu spotkaniu. Z kolei aż 80 proc. mieszkańców Arabii Saudyjskiej w kwestii odnalezienia miłości polega na swojej rodzinie.

Miłość trwa wiecznie?

Z badania Havas Group “Love in the Digital Age" wynika, że prosumenci są bardzo wymagający i najczęściej szukają tego, co nieosiągalne. Do tego dochodzi presja narzucona przez społeczeństwo, by w końcu związać się z tą jedyną osobą.

Mimo to ponad 8 na 10 z nich twierdzi, że lepiej poświęcić więcej czasu na znalezienie odpowiedniego partnera niż szybko nawiązać bliską relację, która nie będzie miała przyszłości. Aż 87 proc. prosumentów z Polski uważa, że miłość może trwać wiecznie – podczas gdy średnia dla wszystkich narodów wynosi 80 proc.

Miłość i internet

Nowoczesne technologie, aplikacje czy sztuczna inteligencja, wcale nie ułatwiają znalezienia drugiej połówki. 39 proc. prosumentów z Polski uważa, że randkowanie było prostsze wśród poprzednich pokoleń – średnia opinii u przedstawicieli innych narodowości to 44 proc.

Rozwój technologii przyczynił się do wzrostu oczekiwań korzystających z niej osób. Prosumenci przebadani przez Havas stali się bardziej wymagający i zdarza się, że nawet będąc w związku, zastanawiają się, czy jest szansa na znalezienie lepszego partnera.

Eksperci Havas zadawali prosumentom na całym świecie pytanie, czy wierzą w to, że sztuczna inteligencja pomoże im stwierdzić, że są w kimś zakochani. Twierdząco odpowiedziało 56 proc. Chińczyków. 57 proc. osób z tego kraju nie ma nic przeciwko, aby aplikacje randkowe analizowały dopasowanie DNA przyszłych zakochanych.

W Polsce odsetek wierzących w pomoc sztucznej inteligencji w sferze uczuć wyniósł 27 proc, tylko o 1 punkt procentowy mniej niż w USA.

Badanie przeprowadzono na blisko 17 500 osobach powyżej 13 roku życia z 37 krajów. Raport skupia się na analizie opinii prosumentów, czyli konsumentami, którzy wpływają na trendy i kształtują rynki na całym świecie.

Dołącz do dyskusji: Co czwarty Polak wierzy, że sztuczna inteligencja pomoże mu określić, czy jest zakochany

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adek
Ten świat jest coraz głupszy...
odpowiedź