SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czy lekarze zatrudnią agencję PR?

Na łamach Rynku Zdrowia możemy przeczytać artykuł dotyczący planów wynajęcia agencji PR przez polskich lekarzy.

Jak informuje dr Maciej Hamankiewicz, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Katowicach, ostateczne decyzje w tej sprawie mają zapaść podczas najbliższego Konwentu Przewodniczących Izb Lekarskich (3-4 marca). Hamankiewicz uważa, że społeczny wizerunek lekarzy jest zafałszowany. Przyznaje, że lekarze doskonale wiedzą, co należy zrobić, żeby poprawić ich społeczny wizerunek.

Zaznacza jednak: „Warto pamiętać, że przez kilkadziesiąt lat zawód lekarza ulegał swoistemu dołowaniu i pauperyzacji”. Zauważa, że największym problemem pozostaje realizacja pomysłów naprawy wizerunku i właśnie w tym miałaby pomóc agencja.

Natomiast Piotr Tymochowicz podchodzi sceptycznie do pomysłu lekarzy: „Ponieważ informacja o PR-owskich zamiarach lekarzy została już opublikowana w mediach, można takie zachowanie nazwać syndromem samospalenia. W ten bowiem sposób środowisko lekarskie przyznało się, że potrzebuje pomocy”. Uważa, że najlepszy PR zrobi lekarzom ich rzetelna praca i opinie zadowolonych pacjentów.

Źródło: Rynek Zdrowia, Konsylium, 01.03.06, s. 4 - proto.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czy lekarze zatrudnią agencję PR?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl