SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czy powstanie kolejny spin-off „Breaking Bad”?

Ponad dziesięć lat po ostatnim starciu Waltera White’a i Gusa Fringa w serialu „Breaking Bad” aktor Giancarlo Esposito wciąż ma nadzieję, że wróci jeszcze do serialowego uniwersum Albuquerque. Esposito, który wcielił się w postać właściciela Los Pollos Hermanos i producenta metamfetaminy Gustavo Fringa zarówno w „Breaking Bad”, jak i prequelu „Better Call Saul” – stworzył własny pomysł na prequel. Skupia się na tajemniczej przeszłości Gusa, zaczynając od jego młodości w Chile po najwcześniejsze kontakty z meksykańskim kartelem i wspinanie się w hierarchii handlarzy narkotyków w Albuquerque.

„Breaking Bad”, AMC „Breaking Bad”, AMC

„Czy powinien powstać spin-off o Gusie Fringu? Myślę, że powinien powstać i w końcu powstanie” – powiedział Giancarlo Esposito w rozmowie z magazynem Variety podczas 75. ceremonii rozdania nagród Emmy. „Mam wiele założeń i pomysłów w tej kwestii, które chciałbym przeforsować. Gdybym rozmawiał teraz z [twórcą „Breaking Bad” – przypis red.] Vincem Gilliganem, powiedziałbym mu: „The Rise of Gus”. Poczekaj kilka lat – on teraz robi inny serial – i potem wróć do mnie. Ponieważ rozwój Gusa jest szalenie interesujący, bardzo ważne byłoby, aby dowiedzieć się, z jakiego domu wyszedł Gustavo Fring i skąd pochodził, zarówno pod względem rodzinnym jak i pierwszych kontaktów z przestępczością w Chile. Chciałbym też zobaczyć jego rodzinę, dzieciństwo, młodość itd.”.

Najnowszy serial Vince’a Gilligana (z Rheą Seehorn w obsadzie, znaną z „Better Call Saul”) jest opisywany jako produkcja science-fiction, przypominająca „Strefę mroku”, w której obędzie się „bez zbrodni i bez metamfetaminy”. W tym czasie Giancarlo Esposito powraca do AMC ze swoim własnym serialem zatytułowanym „Parish”.

W tym momencie Vince Gilligan jest zadowolony z zamknięcia drzwi do uniwersum „Breaking Bad” po prawie 15 latach pracy nad „Breaking Bad”, „El Camino: A Breaking Bad Movie” i „Better Call Saul”.

„Zawsze miałem w głowie te filary [»Breaking Bad« – przypis red.], chociaż jako aktor bardzo chciałem poznać poprzednie życie Gusa – życie Gusa w Chile i jego przeszłość. Tkwi we mnie tęsknota za tym bohaterem i wciąż wracam do początków Gusa” – powiedział Esposito w wywiadzie dla EW w 2022 roku. „To pasuje do układanki i moglibyśmy zobaczyć, skąd się wziął, i może lepiej poznać, kim naprawdę jest pod maską. [Gould i Gilligan] dokładnie to powiedzieli – to nie koniec, dopóki się nie skończy, więc nigdy nie wiadomo” – dodał.

Serial „Breaking Bad” i „Better Call Saul” oraz film „El Camino” w Polsce dostępne są w ofercie Netfliksa.

Dołącz do dyskusji: Czy powstanie kolejny spin-off „Breaking Bad”?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl