SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czytelnicy 'Gazety Olsztyńskiej' demaskują

Interaktywne akcje 'Gazety Olsztyńskiej' w których Czytelnicy dziennika proszeni są o nadsyłani zrobionych przez siebie telefonami komórkowymi lub aparatami cyfrowymi zdjęć przyniosły pierwszy, poważny skutek.

W ostatni czwartek, 6 kwietnia, Czytelniczka „Gazety Olsztyńskiej” sfotografowała pracę ekipy pogotowia wodno-kanalizacyjnego na jednym z olsztyńskich osiedli. Na zdjęciach uwieczniła m.in. jak robotnicy pija wódkę i załatwiają swoje potrzeby przy służbowym samochodzie. Fotografie przysłała mailem do gazety. Redakcja opublikowała je na pierwszej stronie sobotniej „Gazety Olsztyńskiej”.

- (Panowie – przyp. red.) Jedli kanapki, pili wódkę. To trwało ponad dwie godziny. Myślałam że dziś Polska wygląda zupełnie inaczej, że ludzie cenią pracę, bo mamy wielkie bezrobocie. Ale pomyliłam się  - mówiła dziennikarzowi gazety Czytelniczka.

Zdjęcia, jak z filmu Barei, zbulwersowały mieszkańców Olsztyna. „Zachowanie” robotników komentowano w autobusach, centrach handlowych, sprawą zainteresowały się też rozgłośnie telewizyjne - podano w komunikacie.

Władze Olsztyna, odpowiedzialne za pracę pogotowia wodno-kanalizacyjnego zapowiedziały wyciągnięcie surowych konsekwencji wobec pracowników włącznie ze zwolnieniem dyscyplinarnym.

Redakcja „Gazety Olsztyńskiej” od kilku miesięcy zachęca Czytelników do nadsyłania zdjęć i je publikuje. W rubryce „Fotokorespondent” zamieszczane są zabawne fotografie. W marcu gazeta opublikowała też zdjęcia Czytelników  którzy uwiecznili uroczystości związane ze śmiercią Papieża.

Do gazety zapraszani są tez Czytelnicy, którzy staja się redaktorami wydań – decydują o wyborze materiałów do wydań gazety i ich układzie na stronach. W tym roku redagowali m.in. gazetę na Walentynki i Dzień Kobiet.

- Czytelnicy coraz odważniej pomagają nam robić gazetę. Nie tylko czytają teksty, opiniują je na forum internetowym i proponują  tematy, którymi powinniśmy się zająć. Sami zaczynają robić zdjęcia zwłaszcza że nie trzeba być zawodowcem by uwiecznić chwile radości, smutku czy zdenerwowania – mówi Robert Sakowski, redaktor naczelny „Gazety Olsztyńskiej”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czytelnicy 'Gazety Olsztyńskiej' demaskują

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl