SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Da Vinci Studio z milionem złotych od Czysta3.vc. Zbuduje inteligentny system dla branży transportowej

Fundusz Czysta3.vc zainwestował milion złotych w software house Da Vinci Studio. Pieniądze zostaną wykorzystane na budowę i rozwój opartego na machine learningu projektu Vinci Rithms, który ma wesprzeć branżę transportową w obsłudze zapytań ofertowych. - Fundusz chętnie wspiera projekty z obszaru machine learning i sztucznej inteligencji. Mają one niesamowity potencjał rozwojowy – wyjaśnia Szymon Janiak, dyrektor zarządzający Czysta3.vc.

Od lewej Wojciech Bachta i Michał Polak, zalożyciele i szefowie Da Vinci StudioArticle

Czysta 3.vc to jeden z polskich funduszy VC, który w ostatnich miesiącach wykazuje sporą aktywność na polu inwestycji. W grudniu 2019 r. Cysta3.vc wsparł kwotą miliona złotych startup CUX.io, z kolei na początku czerwca br. zainwestował podobną kwotę w rozwój agencji strategiczno-kreatywnej HyperCrew.

Milion dla Da Vinci Studio

Teraz poinformowano o tym, że fundusz Czysta3.vc zainwestował kolejny milion złotych, który otrzymał polski software house Da Vinci Studio.

Da Vinci Studio to firma, która działa w wielu obszarach: machine learningu, aplikacji webowych i mobilnych, a także w zakresie e-commerce, spedycji i transportu oraz e-learningu.

Zespołem zarządza dwóch założycieli, Wojciech Bachta i Michał Polak, którzy od lat dostarczają oprogramowanie i innowacyjne rozwiązania dla firm i startupów.

W ostatnich tygodniach Da Vinci Studio przeszło przemianę nie tylko w kontekście zmiany CEO, którym został Michał Polak. Da Vinci Studio zmieniło także strukturę właścicielską – z zarządu odszedł Maciej Felski, a jego udziały przejęli Bachta i Polak.

Software house przeszedł także wizerunkowy rebranding nawiązujący do renesansu, co ma łączyć wizje zmieniania technologii i wspierania klientów na każdym etapie ich ewolucji.

Projekt Vinci Rithms

Według zapowiedzi finansowanie od Czysta3.vc zostanie przeznaczone na rozwój nowego rozwiązania. Automatyczna analiza zapytań ofertowych dla branży transportowej to nowy projekt Da Vinci Studio o nazwie Vinci Rithms opierający się na uczeniu maszynowym.

Jak wyjaśnia firma dzięki doświadczeniu w pracy z klientami z branży transportowej duet zarządzający DVS (Da Vinci Studio) poznając procesy, problemy i wyzwania spedycji stworzył podstawę do zbudowania większego narzędzia, jakim jest system automatycznej analizy zapytań ofertowych, wykorzystujący uczenie maszynowe.

Czytaj także: Inovo Venture Partners zainwestuje 170 mln zł w startupy z Polski i Europy Środkowej

– Fundusz chętnie wspiera projekty z obszaru machine learning i sztucznej inteligencji. Mają one niesamowity potencjał rozwojowy, a dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy w tym zakresie możemy wesprzeć firmy tak, aby pomóc rozwijać ich biznes – zaznacza w komunikacie Szymon Janiak, dyrektor zarządzający Czysta3.vc.

Budowane przez Da Vinci Studio oprogramowanie bazuje na automatycznej analizie zapytań ofertowych i wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego. Ma to stanowić rozwiązanie problemu dużej liczby zapytań kierowanych do firm.

Narzędzie oparte jest na machine learningu, które w sposób efektywny i zautomatyzowany ma dokonywać analizy maili spływających do firm z polskiej branży transportowej, która jest dosyć specyficzna i szeroka, a następnie wyodrębni konkretne parametry do dalszych etapów procesu.

– Z naszym pomysłem zgłosiliśmy się do funduszu Czysta3.vc, z którym szybko znaleźliśmy wspólny język – wyjaśnia Michał Polak, CEO DVS. - Dzięki ich wsparciu nasz projekt nabrał realnego kształtu i dzięki temu otrzymaliśmy środki na realizację naszej wizji. Rozwijamy się jako ludzie, jako firma, ale i chcemy rozwinąć się bardziej w obszarze machine learningu i sztucznej inteligencji, który jest przyszłością wielu branż.

Czytaj także: Infermedica i Microsoft nawiązują współpracę. Razem wesprą działanie służby zdrowia

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Da Vinci Studio z milionem złotych od Czysta3.vc. Zbuduje inteligentny system dla branży transportowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl