SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dąbrowska, Mastalerz i Globisz z nagrodami Wielkiego Splendora, Honorowy Wielki Splendor dla „Dialogu”

W poniedziałek 2 grudnia Teatr Polskiego Radia wręczył swoje najważniejsze wyróżnienia - nagrody Wielkiego Splendora. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się: Katarzyna Dąbrowska, Krzysztof Globisz i Andrzej Mastalerz. Honorowym Wielkim Splendorem nagrodzony został „Dialog” - miesięcznik poświęcony dramaturgii.

Article

Nagrody wręczono już po raz 32. Wielkiego Splendora, nagrodę Teatru Polskiego Radia za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce, otrzymali w tym roku Katarzyna Dąbrowska i Andrzej Mastalerz - aktorzy teatralni, filmowi, telewizyjni i radiowi. Laureatem Splendora Splendorów im. Krzysztofa Zaleskiego (nagrody specjalnej przyznawanej od 2006 roku dla wybitnych postaci kultury) został Krzysztof Globisz.

Honorowym Wielkim Splendorem wyróżniono „Dialog” - miesięcznik poświęcony dramaturgii współczesnej, który od 1956 roku drukuje m.in. dramaty i scenariusze.

Teatr Polskiego Radia przyznaje Splendory od 1988 roku. Dotychczas nagrodzono niemal 150 osób, a wśród nich m.in. Aleksandra Bardiniego, Stanisława Brudnego, Stanisławę Celińską, Wieńczysława Glińskiego, Ignacego Gogolewskiego, Gustawa Holoubka, Kazimierza Kaczora, Krzysztofa Kowalewskiego, Irenę Kwiatkowską, Martę Lipińską, Wiesława Michnikowskiego, Bronisława Pawlika, Franciszka Pieczkę, Zofię Rysiównę, Henryka Talara, Janusza Zaorskiego, Andrzeja Seweryna.

W trakcie gali wręczono też nagrody za debiuty w Teatrze Polskiego Radia. Przyznanych zostało pięć statuetek w czterech kategoriach: „Arete” za debiuty aktorskie trafiły do Justyny Kowalskiej i Łukasza Borkowskiego, „Don Kichota” dla najlepszego reżysera odebrał Mariusz Bieliński, „Talantonem” za debiut dramaturgiczny doceniona została Alina Moś-Kerger, a statuetką „Aojde” za debiut kompozytorski - Hadrian Filip Tabęcki.

Tegoroczna gala odbyła się w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w  Warszawie. Uroczystość poprowadzili Marta Żmuda Trzebiatowska i Grzegorz Kwiecień.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dąbrowska, Mastalerz i Globisz z nagrodami Wielkiego Splendora, Honorowy Wielki Splendor dla „Dialogu”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Przede wszystkim - gratulacje dla nagrodzonych! No i pozdrowienia dla całego teatru radiowego!
Co do gali, to mam mieszane uczucia. Niezłe występy artystów studia piosenki teatru, dobre prowadzenie, jak zawsze wspaniały dyr. Kukuła. Dobry efekt psuje tandetna oprawa - kolorowe światła ledowe szumiące jak rój pszczół, dymy w ilości takiej, że gryzą w oczy (bo wtedy ładnie widać swiatła) no i to świecenie po oczach publice... skąd się wziął taki idiotyczny zwyczaj? Chodzi o to , żeby ludzie oczy zamykali? Teatr wyobraźni ;-)
2 0
odpowiedź