SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Damian Diaz z „Wiadomości” Dziennikarzem Ekonomicznym Roku w konkursie NBP

W tegorocznej edycji konkursu im. Władysława Grabskiego organizowanego przez NBP tytuł Dziennikarza Ekonomicznego Roku otrzymał Damian Diaz z „Wiadomości”, a Redakcją Roku została TVP3 Rzeszów. Nagrody przyznano też w siedmiu kategoriach.

fot. materiały prasoweArticle

W konkursie im. Władysława Grabskiego nagrody są przyznawane za wyjaśnianie skomplikowanych zagadnień gospodarczych i ekonomicznych w przystępny i zrozumiały sposób. Damian Diaz otrzymał tytuł Dziennikarza Ekonomicznego Roku za „nielękanie się prawdy, ale także doskonały warsztat dziennikarski, w tym umiejętne przedstawianie w interesujący sposób trudnych kwestii gospodarczych”.

Damian Diaz materiały do głównego wydania „Wiadomości” przygotowuje od 2016 roku. Zajmuje się głównie tematyką gospodarczą, relacjonował najważniejsze wydarzenia z tego obszaru, m.in. kongresy ekonomiczne.

Z kolei tytuł Redakcji Roku przyznano TVP3 Rzeszów za „tworzenie atrakcyjnych programów podejmujących palące problemy społeczne i gospodarcze, za dociekliwość w ich ocenie oraz za dbałość o wartość informacyjną materiałów”.

W kategorii „Felieton lub analiza” nagrodę otrzymała Natalia Słomkowska z redakcji programu „Zbliżenia” w TVP3 Bydgoszcz za materiał „Wakacje kredytowe rozpoczęte”. Wyróżniona została Anna Rudy z „Tygodnika Zamojskiego” za artykuł „Największa rewolucja w krótkiej historii rolniczych emerytur”.

W pozostałych kategoriach nagrodzeni zostali:
- Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna: Adam Suraj z portalu Obserwator Gospodarczy za artykuł „Newsweek Polska pisze o bankructwie, przy okazji kłamiąc”;
- Polityka pieniężna i stabilność finansowa: Stanisław Koczot z „Gazety Bankowej” za artykuł „Koniec balu”;
- Polski złoty i niezależność banku centralnego: Krystian Kaźmierczyk z programu „Biznes Polska” w Telewizji Republika za materiał „FIT 55 – inflacja a zielona rewolucja”;
- Problematyka regionalna: Zbigniew Bartuś z „Dziennika Polskiego” za artykuł „Krakowski bojkot Ruskich i »Ruskich«. Jak działające pod Wawelem polskie i globalne firmy reagują na inwazję i zbrodnie Rosji w Ukrainie”;
- Wpływ wojny w Ukrainie na polską gospodarkę: Magdalena Gębicka z programu „Raport” w Polsat News za materiał „Mężczyźni wyjechali”;
- Wywiad: Andrzej Stec z „Parkietu” za wywiad pt. „Wszyscy bardziej obawiają się o wzrost w 2023 r.”

- Tegoroczny konkurs jest jubileuszowy i jest dla nas źródłem dużej satysfakcji. Także ze względu na patrona nagrody, który jest i pozostanie symbolem oddania dla Rzeczypospolitej w szczególnie trudnych chwilach naszej historii. A przecież dziś stajemy przed wyzwaniami, które jeszcze kilka lat temu, ba - kilka miesięcy temu - wydawały się odległe, nierealne. Jednak brutalne realia wkroczyły w nasze życie i musimy stawić czoła problemom, przed którymi nie można się uchylić - komentuje prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego.

- Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym autorom i życzę wytrwałości. Od Was zależy bardzo wiele, szczególnie w tym trudnym czasie - dodaje.

Laureatów tegorocznej edycji konkursu im. Władysława Grabskiego wybrała kapituła pod przewodnictwem prof. Adama Budnikowskiego, w skład której weszli: prof. Ireneusz Dąbrowski, Danuta Dunin-Holecka, Krzysztof Skowroński, Wojciech Surmacz, Michał Karnowski oraz prof. Rafał Sura. To dwudziesta edycja konkursu.

Dołącz do dyskusji: Damian Diaz z „Wiadomości” Dziennikarzem Ekonomicznym Roku w konkursie NBP

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Oli
Chyba Damian Mazgaj, któremu Paczka nie pozwoliła się przedstawiać z imienia i nazwiska, bo jej się nie podobało. Ten konkurs w tym roku to była chyba ta chucpa, o której mówił ostatnio minister Żebro.
odpowiedź
User
Krasawica
Kto to jest ?????????????????
odpowiedź
User
Ja22
Oj, w przyszłym roku skończą się galę, gdzie sami sobie będziecie wręczać nagrody. Już dobrze o tym wiecie, że d*pa wam się pali.
odpowiedź