SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Damian Zapłata dogadał się z CCC, kupi akcje eObuwia za 100 mln zł

CCC zawarło umowę z Damianem Zapłatą, nowym prezesem eObuwie, na podstawie której może on zainwestować 100 mln zł w akcje eObuwie do 30 listopada 2021 r., przy wycenie 100 proc. akcji tej spółki równej 6 mld zł - podało CCC w komunikacie.

Damian Zapłata, prezes eObuwie.pl Damian Zapłata, prezes eObuwie.pl

Jak poinformowano, inwestycja ta przyjmie formę nabycia akcji istniejących eObuwia lub objęcia akcji nowo emitowanych, według decyzji CCC i z zastrzeżeniem uzyskania odpowiednich zgód, w tym korporacyjnych, walnego zgromadzenia eObuwie i podmiotów finansujących CCC.

Damian Zapłata zobowiązał się do nabycia akcji na wyżej wskazanych warunkach.

Damian Zapłata przeszedł do eObuwia z Allegro

We wtorek w zeszłym tygodniu Damian Zapłata został powołany do rady nadzorczej eObuwia, a w środę oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa. Zapowiedziano, że głównym celem Zapłaty będzie wzmocnienie strategicznego rozwoju firmy, w tym projektów na rynkach zagranicznych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- eobuwie.pl to unikalna firma, która odniosła ogromny sukces nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Przy wsparciu naszych akcjonariuszy, Grupy CCC, Polsat, A&R oraz globalnego funduszu technologicznego Softbank będziemy kontynuować strategię dynamicznego wzrostu spółki i inwestować w jej rozwój międzynarodowy - zapowiada Damian Zapłata.

- Skupimy się na rozszerzeniu i uatrakcyjnieniu oferty dla naszych klientów, m.in. poprzez rozwój brandu Modivo. Naszym priorytetem jest również wzmocnienie zasobów i zespołu technologicznego oraz rozwój szybkiej i efektywnej kosztowo logistyki, które są najważniejszymi ogniwami e-commerce. Jeszcze w tym roku uruchamiamy centrum logistyczne w Bukareszcie - wylicza.

Poprzednio przez prawie cztery lata Damian Zapłata był członkiem zarządu i chief commercial officerem w Allegro.pl, odszedł z tej firmy w zeszłym tygodniu. Odpowiadał tam za bieżące zarządzanie oraz rozwój strategii dla obszaru komercyjnego, skupiając się na dostarczaniu jak najlepszych ofert oraz na kształtowaniu pozytywnego doświadczenia zakupowego klientów platformy.

Wcześniej przez prawie trzy lata Damian Zapłata był prezesem firmy First Data Polska, do której należy marka Polcard. Przedtem pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Loyalty Partner Polska, odpowiadając m.in. za rozwój programu lojalnościowego Payback.

W latach 2008-2010 był partnerem w McKinsey & Company, specjalizował się w rynku usług finansowych, firmach z segmentu private equity, branży FMCG oraz handlu detalicznym. Zapłata jest absolwentem Europa Universitaet Viadrina w Niemczech, ukończył również studia MBA na uczelni INSEAD we Francji i Singapurze.

Poprzednio prezesem eobuwie.pl Marcin Grzymkowski

W drugiej połowie lipca ze stanowiska prezesa eobuwie.pl zrezygnował Marcin Grzymkowski, zapowiedział dołączenie do rady nadzorczej firmy. Grzymkowski jest jej założycielem i pierwszym właścicielem, funkcję prezesa pełnił przez 16 lat. 

Pod koniec marca br. grupa CCC podpisała z Cyfrowym Polsatem i kontrolowaną przez Rafała Brzoskę spółką A&R Investments Limited umowy sprzedaży 20 proc. akcji eobuwia za łącznie 1 mld zł. Jednocześnie uzgodniła, że od spółki założyciela Marcina Grzymkowskiego kupi kolejne 20 proc. walorów za 720 mln zł.

Zapowiedziano, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy do zarządu eobuwie.pl dołączą m.in. dyrektor e-commerce w spółce Mikołaj Wezdecki oraz dyrektor zakupów i sprzedaży Szymon Dąbrowski.

W komunikacie z połowy marca Cyfrowy Polsat zaznaczył, że kupno akcji eobuwie.pl traktuje jako inwestycję finansową. - Ze ściśle określonym sposobem i momentem ewentualnego wyjścia z inwestycji, którym zgodnie z intencją stron byłaby pierwsza oferta publiczna eobuwie.pl (IPO), planowana na 2022 lub 2023 rok, w zależności od warunków rynkowych i innych istotnych czynników - zaznaczono.

Firma Zygmunta Solorza liczy też na „pozyskanie doświadczenia w perspektywicznym obszarze e-commerce”. - Zarząd spółki uważa, że ewentualna Inwestycja ma szansę wygenerować atrakcyjną stopę zwrotu, pozwalając jednocześnie spółkom z grupy kapitałowej Spółki pozyskać kompetencje w budowaniu i rozwoju działalności w obszarze e-commerce, który stanowi naturalną ścieżkę rozwoju grupy kapitałowej spółki po nabyciu Grupy Interia.pl - dodano.

Na początku lipca ustalono, że SVF II Motion Subco, spółka z grupy kapitałowej japońskiego Softbanku, obejmie niezabezpieczone obligacje zamienne na akcje eobuwie.pl o wartości 500 mln zł. Softbank wycenił wartość eobuwie.pl (equity value) na 6 mld zł.

Wpływy eobuwie.pl 56 proc. w górę

W drugim kwartale obecnego roku finansowego, czyli od maja do lipca br., według wstępnych danych sprzedaż grupy eobuwie  wzrosła o 56 proc. rdr do 811 mln zł, a EBITDA wyniosła 59 mln zł (spadek o 8 proc. rdr). Marża EBITDA była na poziomie 7,3 proc. (spadek o 5 p.p.).

Marża brutto spadła o 2,4 p.p. do 43,4 proc. Spółka podała, że przychody eobuwie .pl wzrosły o 53 proc. do 707 mln zł, a Modivo o 88 proc. do 92 mln zł. Wzrost przychodów grupy eobuwie w regionie Europy Zachodniej wyniósł 94 proc., a w Europie Środkowo-Wschodniej 53 proc.

W Polsce sprzedaż wzrosła o 41 proc. do 300 mln zł. Wysoką dynamikę przychodów grupa odnotowała na rynku greckim (wzrost o 124 proc.), niemieckim (+96 proc.) i we Włoszech (+75 proc.).

Cała grupa kapitałowa CCC w zeszłym kwartale finansowym miała 2,036 mld zł przychodów (to wzrost rok do roku o 40 proc.). i 250 mln zł EBITDA (wg MSSF16).

Dołącz do dyskusji: Damian Zapłata dogadał się z CCC, kupi akcje eObuwia za 100 mln zł

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
100 baniek cash
Czyli już wiemy komu Wałęsa dał 100 milionów
0 0
odpowiedź
User
ciekaw
Czyli w trakcie 23 lat pracy w korpo ten Pan zarobił tyle, że mógł przeznaczyć 100 mln na zakup akcji? Nieźle, zazdroszczę :-D
0 0
odpowiedź
User
Mick
Czyli w trakcie 23 lat pracy w korpo ten Pan zarobił tyle, że mógł przeznaczyć 100 mln na zakup akcji? Nieźle, zazdroszczę
Wystarczy, jak w roku 1999 kupił jakieś fundusze za 1.25 mln i uzyskiwał 10% rocznie. Procent składany daje dziś z tego 100 mln. Analogicznie mógł ulokować mniejszą kwotę i potem dokładać swoje pensje prezesa. Nic specjalnego.
0 0
odpowiedź