SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dan Cake daje czas na spokojne przygotowanie się do świąt

Trwa świąteczna kampania Dan Cake, w ramach której marka zachęca do tego, by nie poddawać się stresującej, świątecznej gonitwie i zamiast tego spędzać czas tak, jak się lubi. Markę wspiera jej ambasadorka - psycholożka Małgorzata Ohme.

Article

Akcję poprzedziły ilościowe badania zrealizowane przez Biostat, w ramach których respondentom zostało zadanie pytanie, kiedy powinno się rozpocząć przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Ponad 70 proc. Polaków wskazało, że nie powinny one być inicjowane w listopadzie, ponieważ to zdecydowanie za szybko. 61 proc. uczestniczących w badaniu osób jako idealny moment startu takich przygotowań wybrało czas tuż po Mikołajkach, czyli od 7 grudnia.

– Najczęściej wymieniane elementy, które są dla Polaków irytujące, a nie budujące prawdziwą atmosferę świąt, to zbyt wcześnie obecne w sklepach i naszym otoczeniu dekoracje, świąteczne piosenki czy reklamy. Dlatego w tej kampanii w zabawny i angażujący sposób zachęcamy, żeby na chwilę się zatrzymać i dać sobie czas na przygotowanie do świąt w równowadze z potrzebami zarówno swoimi, jak i bliskich – mówi Wiktor Kowalski, brand manager Dan Cake Polonia.

Pierwszy etap kampanii wzmocniły działania w mediach społecznościowych, kierujące do strony akcji oraz influencerka, w sieci znana jako „Chujowa Pani Domu” - która zrealizowała wyzwanie wśród swoich odbiorców. Zachęcała ich do przesyłania materiałów pokazujących zbyt wcześnie pojawiające się w przestrzeni publicznej motywy świąteczne.

Równolegle w ogólnopolskim paśmie radia RMF MAxx ruszyła kampania reklamowa, do której swojego głosu (podobnie jak do spotów z Duchem Świąt na www akcji) użyczył aktor Andrzej Grabowski i która potrwa do 20 grudnia.

Główna kampania ruszyła 7 grudnia. Zaangażowana w nią ambasadorka Małgorzata Ohme - psycholożka, w 10 materiałach video pomaga przeprowadzić konsumentów przez przedświąteczne przygotowania - w sposób uważny, ale i bezstresowy. Małgorzata Ohme wspiera akcję także swoją aktywnością w mediach społecznościowych oraz publikacją artykułu z okołoświątecznymi poradami na portalu Oh!me.

Oprócz wskazówek psychologicznych na stronie kampanii zostały zamieszczone także tzw. satisfying animations, czyli materiały video zawierające przyjemne dla oka, powtarzalne elementy, których oglądanie wpływa na nastrój widzów relaksująco i uspakajająco.

Za koncept strategiczny, linię kreatywną, kreacje reklamowe oraz stworzenie strony www akcji i animacji odpowiada agencja 19 Południk, która prowadzi również komunikację w mediach społecznościowych oraz dba o PR i kontakt z mediami.

Produkcja filmowa została zrealizowana przez Pink Media, a za budowanie zasięgów i kampanię mediową w digitalu odpowiedzialna jest agencja Ancymony. 

Dołącz do dyskusji: Dan Cake daje czas na spokojne przygotowanie się do świąt

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl