SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dariusz Król za Grzegorza Frątczaka kierownikiem muzycznym Radia Łódź

Były dyrektor muzyczny radia Eska Rock Dariusz Król został kierownikiem redakcji muzycznej Radia Łódź. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Frątczaka, który pożegnał się z rozgłośnią w 2017 roku.

Dariusz Król Article

Stanowisko szefa muzycznego Radia Łódź od kilku miesięcy nie było obsadzone - po odejściu Frątczaka do Programu 1 Polskiego Radia w Warszawie, gdzie od czerwca 2017 roku prowadził m.in. program „Ekspres Jedynki” czy „Lato z przyrodą”.

Jego miejsce zajmuje teraz Dariusz Król. - Do zespołu dziennikarzy dołącza specjalista od programowania muzyki, który zna reguły rynkowe. Wierzę, że z tego doświadczenia skorzysta redakcja i Darek, dla którego to pierwsza praca w mediach publicznych. A przy okazji uda się wspólnymi siłami poprawić wynik rozgłośni - mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl dyrektor programowy Marcin Wąsiewicz.

Król przez ostatnie 3 lata był szefem muzycznym Eski Rock, a wcześniej dyrektorem muzycznym Radiostacji i szefem programowym Eski Łódź. Rozstał się z Eską w sierpniu ub. roku, a jego miejsce zajął wówczas Marcin Nozdryń-Płotnicki.

Dariusz Król pracował także w łódzkim Radiu Manhattan i Radiu Kiks. W swojej karierze zajmował się również m.in. promocją artystów, produkcją koncertów, nagrań i teledysków.

Z raportu Radio Track Millward Brown wynika, że od czerwca do listopada 2017 Radio Łódź notowało średni dobowy udział słuchania radia w Łodzi na poziomie 2,9 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dariusz Król za Grzegorza Frątczaka kierownikiem muzycznym Radia Łódź

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Beata
Trochę szkoda, że nie ma już Pana Grzegorza w Radiu Łódź.
Bardzo lubiłam jak prowadził poranki.
Muszę się przełączyć na Jedynkę.
Nie wiedziałam, że był też kierownikiem muzycznym. To tłumaczy dlaczego za jego czasów była taka fajna muzyka.
22 13
odpowiedź
User
brt
Frątczak powinien prowadzić sygnały dnia za Wydrycha.
13 8
odpowiedź
User
adam
i za Goćka !!!
10 8
odpowiedź
User
Grzegorz Frątczak
Pani Beato dziękuję za miłe słowa.
Ranki owszem były fajne ale to wstawianie przed 5:00 mnie zabijało.
Ja strasznie nie lubię wstawać tak rano... dlatego Sygnały Dnia nie są porą dla mnie.
Poza tym drodzy brt i adam - uważam, że Daniel Wydrych prowadzi Sygnały naprawdę doskonale.
12 8
odpowiedź
User
Piotr Poznakowski
Znakomita zmiana!

Za Pana Grzegorza Radio Łódź zaczęło grać playlisty rodem z anteny Radia Parada. Co było absolutnym nieporozumieniem, jako że kultura muzyczna, nawet w wydaniu POP, nie ma nic wspólnego z odpustowym umpa-umpa. Układanie playlist pod "aż nóżka chodzi", raczej niż na podstawie profesjonalnej znajomości kilkudziesięciu lat historii muzyki rozrywkowej jak również anonimowe zawołania "hej cześć, witamy w przebojowym radyjku" dobre są może dla komercyjnych rozgłośni zapatrzonych w standardy Radia Zet, ale z powagą rozgłośni państwowej, i to o takim dorobku, zwyczajnie nie licują.

Pan Król wydaje się świetnym wyborem.

Wieloletni fani i przyjaciele rodziny Radia Łódź gratulują powrotu na właściwą ścieżkę.
8 10
odpowiedź