SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dariusz Rosati według „Polityki” najlepszym posłem, Krystyna Pawłowicz najgorszym

Tygodnik „Polityka” (Polityka) ogłosił wyniki 16. edycji „Rankingu Posłów”. Najlepszym posłem został Dariusz Rosati z Platformy Obywatelskiej.

Jerzy Baczyński

Jerzy Baczyński

- Tegoroczny ranking potwierdza obserwacje, jakie czynimy od kilku lat. W Sejmie coraz trudniej o wielkie polityczne osobowości, w niewielkim stopniu staje się on szkołą politycznych liderów. Sejmowi nadal wyraźnie brakuje wielkich mówców i polemistów na wysokim merytorycznym poziomie. Mimo ostrości politycznych sporów i „argumentów” padających często z trybuny, w naszym tegorocznym rankingu zwyciężali posłowie merytorycznie bardzo dobrze przygotowani, raczej zwolennicy kompromisu, niż ciężkiej konfrontacji - podkreśla na łamach „Polityki” Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika.

Liderem tegorocznej edycji rankingu został Dariusz Rosati z PO. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Krzysztof Kwiatkowski (PO), Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), Andrzej Duda (PiS), Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (SLD), Przemysław Wipler (dawniej PiS, dziś niezrzeszony), Leszek Miller (SLD), Franciszek Stefaniuk (PSL), Andrzej Rozenek (Ruch Palikota) oraz Andrzej Dera (Solidarna Polska).

Wybrano także posłów, którzy niezbyt dobrze spełniają się w swojej roli. Na liście znaleźli się m.in. Krystyna Pawłowicz (PiS), Joanna Kluzik-Rostkowska (PO), Armant Ryfiński (Ruch Palikota), Stanisław Pięta (PiS) oraz Eugeniusz Kłopotek (PSL).

W głosowaniu wzięło udział 26 sprawozdawców parlamentarnych oraz politycznych komentatorów reprezentujących różne media. Redakcja „Rzeczpospolitej” sprawdziła także aktywność poselską (m.in. obecność na głosowaniach oraz wystąpienia na posiedzeniach plenarnych). - Zdajemy sobie sprawę z pewnego subiektywizmu ocen, ale wydaje się, że subiektywna ocena koleżanek i kolegów dziennikarzy też jest wartością rankingu. Poseł nie pracuje w społecznej próżni, musi docierać do wyborców, a pośrednikiem najczęściej jest właśnie świat mediów. To, jak media widzą poselską aktywność, jest więc ważną wskazówką dla parlamentarzystów - napisano w oficjalnym komunikacie umieszczonym na stronie internetowej „Polityki”.

W lipcu średnia sprzedaż ogółem „Polityki” wyniosła 129 915 egz. (dane ZKDP - więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dariusz Rosati według „Polityki” najlepszym posłem, Krystyna Pawłowicz najgorszym

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
Bardzo dobrze że najgorszymi politykami zostali Pięta i Pawłowicz bo to są moralne zera.
14 24
odpowiedź
User
boby
moralne zera to te komusze ścierwa piszące i wydające politykę
24 15
odpowiedź
User
:P
@boby - tak jest, jak smieli skrytykowac pania Pawlowicz! Na pewno w redakcji maja agenture KGB, a sami sa nieslubnymi synami Stalina i Angeli Merkel!
12 18
odpowiedź
User
Jan
Ranking wygląda mniej więcej tak jak zaangażowanie polityczne polskich mediów - 90% za PO, 5% za SLD, 3% za PSL, 2% za PIS... Nie ma obiektywnego dziennikarstwa. Takie rankingi "widzi mi się" to jeden z elementów kształtowania mas.
20 10
odpowiedź
User
duff
Ale poseł z RP ma raczej na imię Armand a nie Adrian
9 10
odpowiedź