SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Działacz PiS prowadzi audycję w Polskim Radiu Szczecin

Dariusz Smoliński, członek Prawa i Sprawiedliwości, jest gospodarzem cyklu felietonów o obronie cywilnej w Polskim Radiu Szczecin.

Article

"Przewodnik przetrwania" to nazwa cyklicznej audycji nadawanej w Polskim Radiu Szczecin. Jej gospodarzem jest Dariusz Smoliński, działacz Prawa i Sprawiedliwości, związany z rządzącą partią od 14 lat. Przyznał to na antenie szczecińskiego oddziału TVP, gdy kandydował na miejskiego radnego. - Jestem od 10 lat w Prawie i Sprawiedliwości - mówił podczas rozmowy we wrześniu 2018 r. z Natalią Cistowską, prowadzącą "Kronikę" w TVP3 Szczecin. Dariusz Smoliński nie dostał się do Rady Miasta Szczecina. Teraz jest prezesem spółki Polskie Terminale.

W Polskim Radiu Szczecin prowadzi cykl felietonów o obronie cywilnej. "Przewodnik przetrwania" nadawany jest w każdy wtorek o godz. 16:30. Na stronach rozgłośni można przeczytać, że prowadzący jest instruktorem strzelectwa bojowego i sportowego oraz członkiem Gwardii Narodowej.

"Obronę cywilną rozkładamy na czynniki pierwsze!" - brzmi krótki opis audycji. W kilkuminutowych odcinkach Dariusz Smoliński mówi m.in. czym są odwaga, strach, odporność czy fake newsy.

Zapytaliśmy w Polskim Radiu Szczecin, czy nie ma nic niestosownego w tym, że działacz Prawa i Sprawiedliwości prowadzi swój program w publicznej rozgłośni. - W pierwszych miesiącach wojny na Ukrainie zdiagnozowałem deficyt wiedzy Polaków na temat obrony cywilnej, podjąłem więc decyzję o wprowadzeniu tej problematyki na antenę i do sieci. Pan Dariusz Smoliński jest zaproszonym ekspertem - nie ma umowy, nie pobiera wynagrodzenia. Tę krótką formę radiową realizuje odpłatnie w eterze i w sieci dziennikarz Radia Szczecin - informuje nas Wojciech Włodarski, prezes Polskiego Radia Szczecin.

Odejścia z Radia Szczecin

Prezesem Polskiego Radia Szczecin od lutego 2021 r. jest Wojciech Włodarski. Zastąpił Artura Kubaja, który najpierw został zawieszony przez radę nadzorczą, a następnie sam zrezygnował. Wcześniej Włodarski był zastępcą dyrektora zachodniopomorskiego oddziału NFZ w Szczecinie ds. ekonomiczno-finansowych, a także członkiem rady nadzorczej - Zachodnie Centrum Medyczne w Krośnie Odrzańskim (od 2017 r.), prezesem zarządu Zachodniego Centrum Medycznego.

Jego doświadczenie medialne to bycie współpracownikiem "Międzyrzeckiej Gazety Powiatowej" (1999-2002) i redaktorem naczelnym "Gazety Numerowej".

Już po tym, jak Włodarski został prezesem, z rozgłośni odeszli redaktor naczelny Przemysław Szymańczyk i przewodniczący rady nadzorczej Paweł Bakun. Stanowisko naczelnego przez pewien czas pełnił wówczas prezes Włodarski, następnie objął je Tomasz Duklanowski.

W okresie od maja do października 2022 r. Polskie Radio Szczecin miało 13,4 proc. słuchalności na rynku szczecińskim, oddając pozycję lidera radiu RMF FM.

Dołącz do dyskusji: Działacz PiS prowadzi audycję w Polskim Radiu Szczecin

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Staszek
Kobalczyk pieje z zachwytu! To jest wektor jego publicystycznych fascynacji!
odpowiedź
User
Andrzej
Nie tylko Smoliński. Swoją audycję w Radio Szczecin Extra ma Mariusz Tałajkowaki. Kierownik redakcji i realizator, członek Kolegium redakcyjnego Radia Szczecin także członek Prawa i Sprawiedliwości, w 2018 kandydował do Rady Miasta Szczecin z listy PIS. Takich kwiatów jest więcej.
odpowiedź
User
Witold
Ale swoją audycje ma też tajny współpracownik SB. Jakoś się to bilansuje.
odpowiedź