SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dariusz Terlecki za Tadeusza Czichona nowym prezesem ATM

Dariusz Terlecki został nowym prezesem zarządu spółki ATM. Zastąpi współzałożyciela i największego akcjonariusza spółki Tadeusza Czichona, który złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

Dariusz TerleckiArticle

Obowiązki prezesa Tadeusz Czichon objął rok temu, ale tylko tymczasowo. Na stanowisku pozostanie do końca listopada br. - Postrzegam ten proces jako naturalny cykl rozwoju spółki kapitałowej. Jako jej akcjonariusz chciałbym dalej wspierać rozwój firmy, być może z pozycji członka Rady Nadzorczej, o ile akcjonariusze wyrażą taką wolę - tłumaczy Tadeusz Czichon.

Dariusz Terlecki będzie odpowiedzialny za realizację wprowadzonej wiosną br. strategii ATM, która przewiduje m.in. zwiększenie sprzedaży do klientów zagranicznych, wzrost zysku EBITDA w 2017 r. co najmniej do 60 mln zł oraz wprowadzenie nowych usług w zakresie bezpieczeństwa.

Ostatnio Terlecki pracował w ADP Poland, gdzie zajmował się tworzeniem i realizacją strategii sprzedaży oraz koordynację kluczowych projektów na polskim rynku. Do jego zadań należało także zarządzanie pracą oddziałów firmy. W latach 2002-2011 był dyrektorem handlowym oraz członkiem zarządu Crowley Data w Polsce. Wcześniej był związany z firmami FHP Vileda, Office Depot i PBS, był również dziennikarzem. Od 2009 roku pozostaje członkiem rady nadzorczej spółki PWB AWB.

Jest absolwentem wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także studia MBA w Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie.

W pierwszej połowie br. ATM Grupa zanotowała 74,3 mln zł wpływów i 7,3 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej.

Dołącz do dyskusji: Dariusz Terlecki za Tadeusza Czichona nowym prezesem ATM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl