SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dariusz Wasielewski zrezygnował z funkcji prezesa Radia Gdańsk

Dotychczasowy szef Radia Gdańsk, Dariusz Wasielewski wczoraj zrezygnował ze stanowiska - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

Rada Mediów Narodowych powołała Dariusza Wasielewskiego na prezesa Radia Gdańsk w czerwcu 2018 roku. Wcześniej był prokurentem i dyrektorem operacyjnym tej rozgłośni.

W czwartek, 5 września br. miał jednak zrezygnować ze stanowiska z dniem 15 września. Spytaliśmy go, co jest powodem jego odejścia z pełnionej funkcji. Czekamy na odpowiedź.

Od 1 września - w wyniku zmian w strukturze Radia Gdańsk - przestał być redaktorem naczelnym stacji. Funkcję tę teraz pełni dyrektor programowy rozgłośni Michał Rzepak, który jest także prokurentem spółki.

Rada Mediów Narodowych wybierze nowego szefa rozgłośni

Jak udało się nam dowiedzieć, Rada Mediów Narodowych zajmie się wyborem nowego prezesa Radia Gdańsk na posiedzeniu zaplanowanym na 12 września br.

Przewodniczący Rady Krzysztof Czabański miał prosić jej członków, aby kandydatury na szefa gdańskiej rozgłośni przesyłali do 11 września.

Dariusz Wasielewski rolę prokurenta pełnił po tym, jak ówczesny prezes rozgłośni, Andrzej Liberadzki zrezygnował ze stanowiska w lutym br. Co prawda Rada Mediów Narodowych powołała na miejsce Liberadzkiego Grzegorza Sielatyckiego, jednak zrezygnował z nowej funkcji jeszcze tego samego popołudnia. W praktyce to Wasielewski zarządzał spółką już od 1 marca 2018 roku.

Wcześniej był już w zarządzie Radia Gdańsk – w 2006 roku. W swojej medialnej karierze był m.in. dziennikarzem, reporterem, komentatorem, pisał m.in. do „Tygodnika Gdańskiego” i „Dziennika Bałtyckiego”. Był członkiem Komisji Kultury Rady Miasta Gdańska w latach 1999-2002. W latach 2002-2006 był rzecznikiem prasowym NSZZ „Solidarność”.

To między innymi za jego kadencji słuchacze Radia Gdańsk protestowali w związku z zapowiedzią zwolnienia Agnieszki Michajłow oraz Jacka Naliwajka, doświadczonych dziennikarzy stacji. Ostatecznie odeszli za porozumieniem stron.

Z kolei we wrześniu ub.r. Wasielewski poinformował, że stacja tym razem nie przyzna nagrody Złotego Klakiera na festiwalu filmowym w Gdyni. Oficjalnym powodem miał być fakt, że nie można zmierzyć czasu oklasków po poszczególnych filmach, natomiast jeszcze tego samego dnia rano rozgłośnia podawała, że wyróżnienie ma otrzymać film „Kler”.

Radio Gdańsk miało 7,9 proc. udziału w rynku słuchalności w pierwszym półroczu br. Stanowi to wzrost o 1,3 pkt. proc. w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dariusz Wasielewski zrezygnował z funkcji prezesa Radia Gdańsk

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
i to są pisowskie jaja.
17 2
odpowiedź
User
Swordfish
Najpierw zrezygnowała Jolanta Piątek z bycia prezesem Radia Wrocław. Teraz Radio Gdańsk. Co się dzieje w rozgłośniach regionalnych, że odchodzą jednocześnie?
17 1
odpowiedź
User
hmm
Już nawet Wasielewski nie wytrzymał dobrej zmiany w tzw. mediach publicznych? Proponuję niejakiego Wyszkowskiego. Ten z pewnością się nada i z pewnością wytrzyma.
20 2
odpowiedź
User
czyżby
wycinali ludzi działacza PiS Śniadka? Wasielewski był rzecznikiem Solidarności za szefowania Śniadka.
8 1
odpowiedź
User
Jaś
Służba nie drużba, Prezes wzywa, trzeba iść. W PiS jak w wojsku!
:-)
12 2
odpowiedź