SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

David Zaslav: Discovery może uruchomić własny serwis streamingowy

David Zaslav, szef Discovery zapowiedział, że w przyszłości koncern może uruchomić własny serwis streamingowy, na początek na rynku amerykańskim. Zaslav nie przewiduje natomiast udostępniania produkowanych przez siebie treści jednej z dużych funkcjonujących obecnie platform VOD.

David Zaslav, CEO DiscoveryArticle

Podczas konferencji dla inwestorów Citi 2020 Global TMT West w Las Vegas David Zaslav, szef Discovery nakreślił niektóre kierunki rozwoju i przyszłości kierowanego przez niego medialnego koncernu.

Odpowiadając na pytania o rezultat nasilającej się obecnie konkurencji w segmencie VOD Zaslav stwierdził, że ostatecznie tę wojnę wygra prawdopodobnie dwóch lub trzech najmocniejszych graczy. Zaznaczył przy tym, że podczas gdy działające dzisiaj platformy konkurują ze sobą głównie filmami i serialami fabularnymi, to Discovery może skupić się na znacznie mniej zatłoczonej części rynku związanej z treściami o charakterze dokumentalnym.

Szef Discovery zdradził, że w przeszłości koncern dostawał propozycje włączenia swoich produkcji do oferty dużych serwisów VOD, nie wymienił jednak ich nazw. Rozmowy za każdym razem kończyły się odmową ze strony Discovery.

Zaslav wyjaśnił, że jego firma nie zamierza udostępniać treści na jednej z dużych platform VOD, gdyż Discovery ma obecnie silną pozycję na rynku i nie widzi takiej potrzeby. Jedynym sposobem pozyskania biblioteki Discovery mogłoby być tylko przejęcie koncernu przez którąś platformę streamingową.

Szef Discovery nie wykluczył natomiast uruchomienia przez koncern w przyszłości jego własnego serwisu VOD, na początek tylko na rynku amerykańskim. Według Zaslava firma rozważa to coraz poważniej zdając sobie sprawę, że z jednej strony dysponuje wystarczającą ilością własnych treści by funkcjonować samodzielnie w segmencie streamingu, z drugiej strony zaś na rozwijającym się dynamicznie rynku medialnym posiadanie streamingowego kanału dotarcia do użytkowników staje się coraz bardziej uzasadnione.

W III kwartale 2019 r. Discovery poprawiło wszystkie kluczowe wskaźniki finansowe. Przychody firmy wzrosły o 3 proc., zaś zysk netto zwiększył się do kwoty 262 mln dolarów. W ciągu trzech miesięcy wpływy reklamowe Discovery okazały się wyższe zarówno w USA, jak i na rynkach międzynarodowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: David Zaslav: Discovery może uruchomić własny serwis streamingowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl