SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dawid Wildstein stracił stanowisko wicedyrektora biura programowego TVP

Nowym wicedyrektorem biura programowego Telewizji Polskiej został Paweł Gajewski. Zastąpił na stanowisku Dawida Wildsteina, który teraz z ramienia zarządu czuwa nad rozwojem kanału TVP Wilno. Dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych Kuba Sufin w najbliższym czasie opuści stanowisko i zajmie się TVP World - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

fot. akpaArticle

Decyzje w sprawie zmian personalnych zapadły we wtorek podczas posiedzenia zarządu Telewizji Polskiej. Paweł Gajewski, który do lutego br. był zastępcą dyrektora ds. operacyjnych i ekonomicznych TAI, został teraz wiceszefem biura programowego TVP, powierzono mu też produkcję filmów dokumentalnych. W grudniu ub. roku telewizyjna Jedynka pokazała dokument o Krzysztofie Krawczyku, autorstwa Krystiana Kuczkowskiego i Michała Bandurskiego. Producentem tego obrazu był właśnie Gajewski, któremu zarząd nadawcy powierza teraz produkowanie kolejnych tego rodzaju dokumentów na stałe.

Jak nieoficjalnie się dowiadujemy, pierwszym jego projektem ma być film poświęcony życiu Maryli Rodowicz. Oprócz tego Paweł Gajewski jest redaktorem naczelnym ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej.

Dawid Wildstein skupi się na TVP Wilno

Gajewski na stanowisku wicedyrektora biura programowego zastąpił Dawida Wildsteina, który piastował tę funkcję od 2018 roku (z TVP związany jest od 2016 roku). Wildstein będzie teraz pełnomocnikiem zarządu do spraw TVP Wilno (kanał uruchomiono we wrześniu 2019 roku). Zarząd TVP powierzył mu te obowiązki kilka tygodni temu, dotychczas Dawid Wildstein łączył obie funkcje.  

Gajewski zaczynał karierę jako wicedyrektor w biurze spraw korporacyjnych TVP. W lutym 2018 roku awansował na wiceszefa TAI do spraw operacyjnych. W październiku tego samego roku został zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, odpowiadającym m.in. za inwestycje i finanse. Odpowiadał także z ramienia zarządu TVP za organizację i przebieg kolejnych debat wyborczych, począwszy od 2016 roku.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że ze stanowiskiem niebawem pożegna się także szef Ośrodka Mediów Interaktywnych, Kuba Sufin (w TVP od 2016 roku). Jak ustaliliśmy, wkrótce obejmie stanowisko koordynatora do spraw uruchomienia TVP World. Telewizja Polska chce uruchomić ten kanał w 2021 roku. Docelowo ma on zastąpić działający w internecie Poland IN, nadawca chciałby, aby z czasem kanał był dostępny nie tylko przez internet, ale też poprzez satelitę i sieci kablowe.

Nie wiadomo póki co, kto miałby objąć stanowisko opuszczone przez Sufina.

TVP z kolejną rekompensatą abonamentową

W 2019 r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 16,7 proc. do 2,56 mld zł oraz 89 mln zł zysku netto. Na koniec roku nadawca miał 2 790 etatowych pracowników zarabiających średnio 9 572 zł. Wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,18 mln zł, prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej - na nagrody dla pracowników zostanie przeznaczone 18 mln zł.

W drugiej połowie kwietnia ub.r. zgodnie z nowelizacją ustawy abonamentowej, która weszła w życie w marcu, minister finansów przekazał Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu obligacje skarbowe o wartości 1,95 mld zł. 5 maja zostały one zasymilowane z inną serią obligacji, tak żeby minister finansów mógł je wykupić. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że w ramach tegorocznej rekompensaty TVP dostała 1,71 mld zł, Polskie Radio - 119,2 mln zł, a regionalne ośrodki radiowe - 119,3 mln zł.

Głównie dzięki tej rekompensacie w pierwszej połowie ub.r. Telewizja Polska zanotowała 936,5 mln zł zysku netto. Przychody spółki wyniosły 2,27 mld zł, z czego 1,8 mld zł pochodziło z abonamentu i rekompensaty abonamentowej, natomiast wpływy z reklamy spadły rok do roku o 21 proc.

Pod koniec stycznia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2021 rok. Zapisano w niej, że Telewizja Polska i Polskie Radio otrzymają z budżetu państwa do 1,95 mld zł rekompensaty za utracone wpływy z abonamentu rtv.

Dołącz do dyskusji: Dawid Wildstein stracił stanowisko wicedyrektora biura programowego TVP

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Eddie
Wydaje mi się to oczywiste, że derektorem po Kubie Sufin powinien zostać pan Samuel, chyba jedyny człowiek o tak solidnych kompetencjach
odpowiedź
User
walter
niezłe jaja ;)
odpowiedź
User
Rob
Tak dla laików rekompensatę abonamentową stworzono i uchwalono w 2008 za rządów po-PSL, to jest ich pomysł
odpowiedź