SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dawid Wildstein został wicedyrektorem radiowej Trójki

Dziennikarz, publicysta i wicedyrektor TVP World, Dawid Wildstein, został zastępcą redaktora naczelnego i dyrektora radiowej Trójki, dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. To nie oznacza, że zrywa z Telewizją Polską: prawdopodobnie w niej zostanie, choć może stracić dyrektorskie stanowisko. Informację potwierdza Polskie Radio.

Oficjalnie w kwestii powołania Wildsteina na kierownicze stanowisko do Trójki milczy za to TVP - Polskie Radio potwierdza za to oficjalnie naszą informację: Wildstein został powołany zastępcę redaktora naczelnego - dyrektora Trójki., Dawid Wildstein obejmuje nowe stanowisko „od zaraz”. Byłby więc drugim zastępcą dyrektora i redaktora naczelnego – po Luizie Kobeszko, która tę funkcję objęła w październiku 2021 roku.  Dyrektorem i redaktorem naczelnym Programu Trzeciego PR pozostaje – od grudnia 2021 roku – Marcin Wąsiewicz, zastępując Pawła Kwiecińskiego.

Czy nowy wiceszef Trójki pozostanie w TVP? Nieoficjalnie wiemy, że decyzje nie zapadły: jego losy się ważą a na podjęcie decyzji w tej kwestii trzeba będzie poczekać kilka dni. Dawid Wildstein pracuje w Telewizji Polskiej od marca 2016 roku, kiedy to został szefem redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Latem 2017 roku został zastąpiony przez Tadeusza Płużańskiego. Potem był zastępcą dyrektora ds. publicystyki TVP1, zastępcą dyrektora biura programowego TVP i redaktora naczelnego TVP3.

Wiosną ub.r. został pełnomocnikiem zarządu firmy ds. TVP Wilno, natomiast jesienią ub.r. objął funkcję zastępcy redaktora naczelnego TVP World.  Wraz z nim wiceszefem tego kanału został Filip Styczyński, który – jak ustaliliśmy – niedawno przejął kierowanie TVP World. Zanim związał się z TVP, Wildstein pracował m.in. dla „Gazety Polskiej”, „Frondy” i „Nowego Państwa”.

W okresie między lutym a kwietniem 2022 roku udział Trójki pod względem słuchania wyniósł 1,9 proc.