SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Debiutuje studencki magazyn „Koncept”. Naczelnym Wiktor Świetlik

Na rynku zadebiutował właśnie pierwszy numer nowego dwutygodnika akademickiego „Koncept”. Jego wydawcą jest Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, a redaktorem naczelnym - Wiktor Świetlik.

Debiutuje studencki magazyn „Koncept”. Naczelnym Wiktor Świetlik

Tytuł kierowany jest dla naukowców, studentów, absolwentów, kadry akademickiej, ale też menadżerów, klasy średniej i wszystkich osób zainteresowanych życiem publicznym. Pismo dystrybuowane jest za darmo na największych polskich uczelniach. Początkowy nakład dwutygodnika to 40 tys. egzemplarzy, a objętość wynosi 12 stron.

„Koncept” na swoich łamach pisać będzie o perspektywach polskiej modernizacji, kondycji i problemach klasy średniej oraz inteligencji. Pojawią się też teksty analizujące zagadnienia z obszarów: ekonomii, rynku pracy, historii, kultury oraz sportu, będą liczne raporty i analizy.

- Jesteśmy przekonani, że trafimy w gusta czytelnicze i na stałe znajdziemy swoje miejsce pośród tytułów prasowych. W przyszłości chcielibyśmy również organizować w ośrodkach akademickich panele dyskusyjne oraz debaty związane tematycznie zarówno z życiem akademickim, jak i szeroko pojętymi wyzwaniami stojącymi przed polską gospodarką, państwem i społeczeństwem - mówi Wiktor Świetlik, redaktor naczelny „Konceptu” i jednocześnie dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Oprócz grona profesjonalnych dziennikarzy, dwutygodnik zamierza współpracować przy tworzeniu gazety z naukowcami, studentami oraz przedstawicielami biznesu i administracji. Wśród obecnych współpracowników gazety znajdą się m.in.: Robert Mazurek („Rzeczpospolita”), Igor Zalewski („Fakt”), Anita Sobczak (PAP), Jakub Biernat (TVP), prof. Antoni Dudek (IPN), Piotr Gursztyn („Rzeczpospolita”) i Andrzej Meller (reportażysta, pisarz).

Do końca roku, pismo zamierza ma się pojawić także w formie e-wydania oraz aplikacji na smartfony i tablety. Wydawanie dwutygodnika "Koncept" finansowane jest ze środków własnych Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Debiutuje studencki magazyn „Koncept”. Naczelnym Wiktor Świetlik

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Optymista
na oko, sądząc po okładce- wygląda na straszny gniot
8 8
odpowiedź
User
Pesymista
Do Optymisty: masz rację, gniot straszny. Żeby chociaż na okładce była jakaś Doda, albo Edyta Górniak... A oni dali ludzi w takich długich czarnych szatach, coś jak ksiądz czy coś.
8 8
odpowiedź
User
gryz
Świetlik to ten PIS-owski beton z brukowców Fakt i Superexpress co monitoruje wolność prasy? Biedny zakompleksiony grafoman.
8 8
odpowiedź
User
wolf
Igor zalewski? Toż go dawno w fakcie nie ma!
8 8
odpowiedź
User
JPII
Sebastian? Zawsze miło Cię widzieć
8 8
odpowiedź