SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

News24 bezpłatnym kanałem. Za dystrybucję odpowiada Delegata

Firma Delegata, zajmująca się dystrybucją kanałów telewizyjnych i wideo na żądanie podpisała umowę o wyłącznej dystrybucji kanału informacyjnego News24 oraz stacji 13.TV i E-Sport.  Wszystkie trzy kanały są związane ze spółką Astro. Nowa stacja informacyjna ma być bezpłatna.

Article

Kilka dni temu informowaliśmy, że News24 prowadził emisję testową na Facebooku. Emisja regularnych programów powoli rusza, ale kanał nie dociera na razie do abonentów żadnego z dużych operatorów. Niemożliwy jest też dostęp do News24 drogą internetową.

- W ramach zawartych umów dystrybucyjnych, sygnał jest przekazywany do 50 operatorów, ale intensywnie negocjujemy też z czołowymi sieciami, będziemy komunikować kiedy wprowadzą kanał do swojej oferty. Powinno to nastąpić w ciągu kilku dni. Polecamy zapytać operatora o możliwość przyspieszenia dostępu. Planujemy udostępnić nasz kanał także w formie płatnego streamingu internetowego - informuje News24 na Facebooku. Stacja nie zdradza o jakich operatorów chodzi. Kilka miesięcy temu jej przedstawiciele sugerowali, że będzie dostępna drogą satelitarną, za pośrednictwem platformy Canal+. Tak się do dziś nie stało.

News24 jest kanałem bezpłatnym

Niedługo News24 ma dotrzeć do szerszej widowni. - Pierwsze umowy dystrybucyjne są już podpisane, inne w trakcie negocjacji - poinformowała Delegata. Do oferty firny dołączyły również dwa inne kanały Astro: bezpłatny 13.tv oraz E-Sport. Pierwszy z nich w swojej ramówce posiada filmy fabularne, dokumentalne oraz animowane. Poza tym etiudy oraz formaty edukacyjne. Drugi poświęcony jest głównie sportom elektronicznym. Transmituje rozgrywki e-sportowe. Prowadzi relacje z największych wydarzeń światowych. Ponadto prezentuje formaty rozrywkowe, dokumentalne oraz o charakterze talk-show, uzupełniając je krótkimi formami informacyjnymi.

W portfolio Delegaty są obecnie bezpłatne kanały: News 24, 13 stka, France 24 i Telewizja WP. Odpłatnie sieciom kablowym, platformom satelitarnym i streamingowym są natomiast oferowane: Telewizja Republika SD/HD, E SPORT, Curiosity Stream, Prime Fight HD, Ultra 4K Extreme, Love Nature HD/4K, Museum Channel HD/4K, Home 4K, Redlight HD,  TravelXP HD/4K, GINX, Fashion TV HD/4K, Mezzo, Mezzo Live HD,  RFM TV i MCM TOP.

Kto pracuje w News24?

Nowy kanał ma nadawać informacje z punktu widzenia mniejszych miast. Planowana jest współpraca z samorządami. Nie zabraknie wiadomości z kraju i ze świata, także związanych z inwazją Rosji na Ukrainę. Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, w nowej telewizji będzie można zobaczyć znane z innych kanałów twarze. Trzon redakcji już jest skompletowany, choć jej szefostwo wciąż szuka kolejnych pracowników i współpracowników. Wśród wydawców są między innymi Mariusz Kowalewski (wcześniej: „Rzeczpospolita”, „Superwizjer TVN”, „Gazeta Wyborcza”, TVP Info), Jan Pawlicki (TVN, TVP), Radosław Bielawski (Agora, TVN, TVP), Jolanta Erol (Polsat, TVP), Sławomir Walasek (TVN, Polsat, TVP, TTV), czy Katarzyna Kowalska (Polsat News, TVP).

Skompletowano też już z grubsza skład prezenterów. Wśród nich znaleźli się  Marcin Antosiewicz (TVP), Jacek Zimnik (Superstacja), Michał Adamiuk (Radio Zet), Daria Wąsiewska (Polsat News, Polsat Biznes), Beata Tomczyk, Anna Lerczak, czy Dominika Komarnicka. Natomiast dziennikarze i reporterzy News24 na dziś to m.in. Igor Nazaruk, Rafał Skórski, Bartłomiej Feretycki, Magdalena Sienicka, Piotr Żułnowski, Grzegorz Jakubowski, Patrycja Smolarczyk. Odpowiedzialnym  za zagranicę będzie Maciej Zakrocki (TVP, TOK FM).

Start stacji najpierw zapowiadano na początek września. W połowie września Astro tłumaczyło, że przyczyną opóźnień jest to, że w KRS nadal nie zarejestrowano zmian w spółce News12. Firma Astro, od lat produkująca teleturniej „Familiada” i nadająca kanał E-Sport TV, w czwartym kwartale ub.r. zanotowała spadek przychodów z 1,14 do 1,12 mln zł, a jej zysk netto poszedł w dół z 281,7 do 28,7 tys. zł. Spółka zapowiada m.in. uruchomienie serwisu internetowego News24.

W listopadzie fundusz zarządzany przez Tier Investment kupił 80 proc. udziałów w kanale Biznes 24 i zainwestował w spółkę Astro, pracującą wówczas nad uruchomieniem News24.

Dołącz do dyskusji: News24 bezpłatnym kanałem. Za dystrybucję odpowiada Delegata

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl