SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dell: nowe rozwiązania pamięci masowych

Firma Dell zaprezentowała nowe rozwiązania w obszarze pamięci masowych oraz rozszerzone funkcje analityczne dla firm. Mają one usprawnić ich systemy informatyczne i analizę danych oraz przyczynić się do zmniejszenia ogólnych kosztów utrzymania infrastruktury IT.

Wraz z następną generacją oprogramowania macierzy pamięci Dell Compellent Storage Center 6.4, zoptymalizowanego pod kątem intensywnego przetwarzania danych, Dell wykorzystuje potencjał automatycznego tieringu i łączy ze sobą nowe funkcje Compellent.

Dell Compellent Flash Optimised Solution to rozwiązanie do magazynowania danych z możliwością inteligentnego rozmieszczania danych w pamięciach flash lub w połączeniu z tradycyjnymi napędami. Dell podaje, że Flash Optimised Solution może zmniejszyć koszty magazynowania danych do 75% w porównaniu z innymi rozwiązaniami tego rodzaju. Oferuje ono również obsługę intensywnego przetwarzania danych z funkcjami wymaganymi w przypadku rozwiązań klasy korporacyjnej.

Dell Compellent SC280 umożliwia instalację większej liczby dysków w regale. Nowe rozwiązanie o zoptymalizowanej pojemności do hostingu danych, kierowanych na różne poziomy w procesie tieringu, umożliwia zmagazynowanie do 336 terabajtów w obudowie o wysokości 5U, przy ograniczeniu zapotrzebowania centrum danych na przestrzeń, energię i chłodzenie.

Dell Fluid File System (FluidFS) v3 to rozwiązanie klasy korporacyjnej do przechowywania plików. Dzięki niemu klienci mogą racjonalnie rozplanować rozmieszczenie plików wymagających wysokiej wydajności. Dostępny jeszcze w tym roku (najpierw na Dell Compellent FS8600) FluidFS v3 może obsługiwać dwa petabajty w pojedynczej przestrzeni nazw.

W planach Della dotyczących zwiększenia możliwości Hadoop przewidziano umożliwienie klientom korzystania z dystrybucji Apache Hadoop Intela (IDH). Obecnie firma wraz z klientami testuje rozwiązanie oparte na IDH, które będzie skupiać się na wydajności oraz bezpieczeństwie, a także oferować wybór rozwiązań pozwalających wykorzystać wartość wielkich zbiorów danych. Dell Crowbar zawiera już integrację z Hadoop, a wkrótce – po wprowadzeniu jeszcze w tym roku rozwiązania opartego na IDH – będzie także integrował się z IDH.

Dell oferuje również pomoc techniczną w zakresie Cloudera Search do Hadoop, aby umożliwić mniej zaawansowanym użytkownikom obsługę wielkich zbiorów danych. Nowe możliwości wyszukiwania Cloudera to także pełnotekstowe indeksowanie danych zapisanych w Hadoop lub Hbase. Dell Crowbar obecnie integruje się z Cloudera Hadoop Solution.

Dołącz do dyskusji: Dell: nowe rozwiązania pamięci masowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl