SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Demaskatorzy” kolejną nowością w TVP Info, gospodarzami Mucha i Pokora

W sobotę na antenie TVP Info zadebiutuje program „Demaskatorzy”, w którym Wojciech Mucha i Wojciech Pokora będą prowadzić „przegląd toksycznych narracji obecnych w polskiej, europejskiej i transatlantyckiej przestrzeni informacyjnej”.

„Demaskatorzy”; fot. TVP Info/screenArticle

Telewizja Polska zapowiada, że w „Demaskatorach” autorzy będą odsłaniać kulisy wojen hybrydowych, demaskować rzekomą „organiczność” pojawiających się narracji pokazując ich pierwotne źródła oraz mechanizmy rozprzestrzeniania się za pomocą mediów społecznościowych, a często także oficjalnych mediów.

Zaznaczono, że Wojciech Mucha i Wojciech Pokora od dekady zzajmują się problematyką rosyjskiej dezinformacji, manipulacji i teorią wojen hybrydowych, a od pięciu lat współtworzą polską edycję projektu Stop Fake.

- Dzięki tak długiemu doświadczeniu mają wypracowany know how pracy z materiałami dezinformacyjnymi oraz kontakty z ekspertami w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. Obszary, którym poświęcą w programie „Demaskatorzy” najwięcej uwagi to przeciwdziałanie incydentom w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz monitorowanie i analiza zagrożeń hybrydowych - zapowiedziano w komunikacie.

- W erze sztucznej inteligencji, pomieszania prawdy i fałszu, dużych kampanii dezinformacyjnych i szumu informacyjnego, a szczególnie w dobie rosyjskiej agresji na Ukrainę - rolą mediów publicznych w Polsce jest demaskowanie kłamstw, półprawd i manipulacji, na które narażeni są obywatele. Telewizja Publiczna odpowiada na te wyzwania i oczekiwania Widzów, a pomogą nam „Demaskatorzy”, czyli zajmujący się już wcześniej fact-checkingiem, doświadczeni dziennikarze: Wojciech Mucha i Wojciech Pokora – komentują dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Michał Adamczyk i wicedyrektor TAI Samuel Pereira (obaj pełnią te funkcje od końcówki kwietnia).

„Demaskatorzy” będą emitowani w TVP Info w soboty o godz. 21:00.

 

Wojciech Mucha w Polska Press i TVP

Od kwietnia 2021 do listopada ub.r. Wojciech Mucha był redaktorem naczelnym „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”, wydawanych przez Polska Press. Rozstał się z wydawnictwem z przyczyn osobistych.

Wcześniej współpracował z Telewizją Polską, prowadził m.in. „Cztery Strony” w TVP Info oraz „Twój wybór”, „Chip - Cywilizacja, Historia i Polityka”, „Echa Dnia” w paśmie wspólnym TVP3.

W latach 2016-2020 Wojciech Mucha związany był z tygodnikiem „Gazeta Polska" jako szef działu publicystyko, natomiast od 2011 do 2018 był dziennikarzem działu krajowego i p.o. szefa działu Opinie „Gazety Polskiej Codziennie". W latach 2013-2015 przygotował korespondencje z Ukrainy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wojciech Pokora od kwietnia 2021 roku pełnił obowiązki redaktora naczelnego „Kuriera Lubelskiego” (Polska Press), w połowie ub.r. powołana przez wydawcę komisja nie potwierdziła zarzucanego mu niewłaściwego traktowania podwładnych.

Wcześniej Pokora przez pięć lat był szefem redakcji internetowej w Polskim Radiu Lublin. W latach 2009-2016 pisał do miesięcznika „Zmiany”, a od 2010 roku był też naczelnym miesięcznika „Nadchodzą Zmiany”, wydawanego przez związek zawodowy pracowników Zakładów Azotowych „Puławy". Współpracował też z „Rzeczpospolitą”, Radiem Plus, „Naszym Nowym Forum” i Radiem Wnet.

W TVP Info nowy program publicysty „Sieci”

W zeszły wtorek w TVP Info o godz. 21 zadebiutował inny cotygodniowy magazyn - „Fakty czy kłamstwa?”, którego gospodarzem jest Jakub Maciejewski, dziennikarz tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl. Pierwszy odcinek oglądało 690 tys. widzów.

Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 238 246 osób, co dało 4,23 proc. udziału w rynku oglądalności (po spadku rok do roku o 27,1 proc.).

Dołącz do dyskusji: „Demaskatorzy” kolejną nowością w TVP Info, gospodarzami Mucha i Pokora

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hahaha
W ruskiej telewizji takich "demaskatorskich" programów jest od groma. Oczywiście prowadzonych przez równie niezależnych dziennikarzy co Mucha i Pokora.
odpowiedź
User
Plastelina
Następni kolaboranci...
odpowiedź
User
Satori i Kazik
Zgniła maszyna chorej propagandy, kłamstwa kosztują całe 2* miliardy.


* Tekst nieaktualny - już 2,7 miliarda!
odpowiedź