SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dentsu Aegis Network Polska produkuje przyłbice ochronne

Sieć reklamowa Dentsu Aegis Network Polska, do której należą takie agencje, jak Vizeum, Carat, dentsu x, iProspect, Amplifi, Amnet rozpoczęła produkcję przyłbic ochronnych, które przekazuje placówkom medycznym.

Article

Specjalnie zaprojektowana drukarka 3D od Dentsu LAB produkuje 20 przyłbic ochronnych na dobę. Działania prowadzone są pro bono, a po wsparcie może zgłosić się każda placówka zdrowotna czy opiekuńcza zmagająca się z niedoborem masek.

Produkcją przyłbic zajmuje się Dentsu Lab - komórka działająca w ramach Dentsu Aegis Network, która na co dzień pracuje z technologią druku 3D. Firma postanowiła wykorzystać zasoby i umiejętności do tego, by drukować sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem. Wydrukowane przez nią przyłbice trafiają do ośrodków w całej Polsce.

- Staramy się sami identyfikować najbardziej potrzebujące placówki, ale zgłasza się do nas również wiele domów pomocy społecznej i szpitali, którym staramy się pomóc w miarę naszych możliwości - mówi Anna Nowak, creative technology expert w DAN.

Dentsu produkuje ok. 100 przyłbic tygodniowo dla placówek służby zdrowia i opiekuńczych, które zmagają się z deficytem sprzętów ochronnych. Początkowa wydajność drukarki pozwalała na wydrukowanie 3-4 przyłbic na dobę, jednak dzięki zmianie filamentu, na włókno bardziej odpowiadające wymogom medycznym, a także odpowiedniemu zaprogramowaniu drukowania możliwe było zwiększenie wydajności sprzętu i uzyskanie w ciągu doby około 20 przyłbic.

W ciągu niespełna dwóch tygodni blisko 250 sztuk sprzętu łącznie trafiło do placówek w Ełku, Radomiu, czy Warszawie. Paczki otrzymali m.in. Szpital Praski, Szpital w Kozienicach, klinika weterynaryjna, Dom Pomocy Społecznej "Lili", Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

Dołącz do dyskusji: Dentsu Aegis Network Polska produkuje przyłbice ochronne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl