SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

dentsu Polska uruchamia 4U Hub - świetlicę dla uchodźców z Ukrainy

Grupa reklamowa dentsu Polska (należą do niej agencje Carat, Isobar) uruchomiła 4U Hub - centrum wsparcia dla matek z dziećmi z Ukrainy. Otwarto je przy ul. Czerskiej 12 w Warszawie.

Article

Jak podano w komunikacie "4U Hub to przestrzeń, w której osoby z doświadczeniem uchodźczym napiją się kawy lub herbaty i odpoczną. Na miejscu będzie zorganizowana opieka dla młodszych dzieci oraz miejsce zabawy i odpoczynku dla nastolatków. W centrum zostanie także udostępniony szybki internet, a kobiety będą mogły podzielić się swoimi doświadczeniami z psychologiem i poprosić o pomoc prawną dyżurującego prawnika. Wszystko dostępne jest bezpłatnie".

Centrum wsparcia zostało otwarte w wydzielonej przestrzeni, którą udostępniła grupa reklamowa dentsu Polska w swojej siedzibie przy ulicy Czerskiej 12 w Warszawie.

- Chcemy zaoferować kobietom miejsce, w którym otrzymają wsparcie psychologa i spędzą czas z osobami z tego samego kręgu kulturowego. W dedykowanym miejscu będzie zorganizowana opieka dla młodszych dzieci. Kobiety napiją się dobrej kawy i herbaty oraz otrzymają też pomoc prawną i skorzystają z szybkiego internetu, aby mogły porozmawiać ze swoimi bliskimi. Nasi wolontariusze będą cały czas pomagać na miejscu – mówi Jadwiga Jadziewicz, CSR manager dentsu Polska.

W 4U Hub kobiety otrzymają także dostęp do produktów pierwszej potrzeby – artykułów spożywczych, pieluch, podpasek czy płynów do mycia. Zostanie im także udzielona informacja, w których innych miejscach można ubiegać się o podobne wsparcie.

– W organizacji 4U Hub od kilku dni pomagają nam nasi pracownicy – mówi Igor Żytka, corporate communications manager dentsu Polska i CEE. – Do pomocy zaprosiliśmy także psychologów i prawników oraz duchownych. Ważne jest, aby osoby, które uciekają z piekła wojny nie zostały same i mogły porozmawiać o swoich doświadczeniach, pobyć ze „swoimi”. Spotkania w centrum będą odbywać się albo w języku ukraińskim albo z pomocą tłumacza. 4U Hub jest miejscem rozmowy. Zachęcam, żeby inne, tak liczne przedsiębiorstwa w Warszawie, również zorganizowały podobne punkty u siebie. Im nas więcej, tym lepiej.

4U Hub będzie funkcjonował w dni powszednie w godzinach 9:00-17:00. Informacje na temat dyżurów psychologa czy prawnika zostaną udzielone na miejscu lub można będzie je znaleźć na profilu dentsu Polska na Facebooku.

Dołącz do dyskusji: dentsu Polska uruchamia 4U Hub - świetlicę dla uchodźców z Ukrainy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl