SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dentsu inwestuje w platformę monitorowania sztucznej inteligencji Fiddler Labs

Grupa reklamowa Dentsu zainwestowała w Fiddler Labs, Inc., firmę z siedzibą w Sunnyvale w Kalifornii, która oferuje monitorowanie sztucznej inteligencji.

Article

Platforma Fiddler AI Observability ma zapewnić analizę przyczyn źródłowych i wgląd w to, w jaki sposób modele mogą zostać ulepszone w celu uzyskania lepszych wyników biznesowych.

Platforma ma na celu wykrywanie „stronniczości” łagodzącej potencjalne zagrożenia dla uczciwości, które zdaniem firmy mogą zaszkodzić markom.

- Coraz więcej głosów wzywa do wprowadzenia nowej fali przepisów dotyczących sztucznej inteligencji, co sprawia, że ​​firmy stają w obliczu zwiększonej presji, aby włączyć i zastosować wyjaśnialną sztuczną inteligencję w ramach strategii zapewniania etycznych wyników modeli i aplikacji - podkreśla Dentsu.

Firma dodaje, że ​​tak zwana „wyjaśniona sztuczna inteligencja” przedstawia implikacje biznesowe i potencjalne uprzedzenia modeli w ludzkim języku, aby wspierać dokładność modelu, rzetelność, przejrzystość i zrozumienie wyników w procesie podejmowania decyzji za pomocą sztucznej inteligencji.

Inwestycja jest realizowana za pośrednictwem ramienia inwestycyjnego spółki holdingowej Dentsu Ventures Fund II dla startupów. Kwoty transakcji nie ujawniono.

Dentsu Ventures pomoże Fiddlerowi rozwinąć działalność i „rozważy stworzenie synergii z globalnymi inicjatywami Dentsu związanymi ze sztuczną inteligencją”.

Firma Fiddler Labs została założona w 2018 roku przez Krishnę Gade (CEO) i Amita Pakę (COO).

Dołącz do dyskusji: Dentsu inwestuje w platformę monitorowania sztucznej inteligencji Fiddler Labs

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl