SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Artysta młodego pokolenia w reklamie Desperadosa

Grupa Żywiec rozpoczęła nową wizerunkową kampanię piwa Desperados, której bohaterem jest artysta młodego pokolenia - Reto. Wspiera ją loteria „Bierz, co chcesz i wygrywaj, co chcesz”, będąca kontynuacją ubiegłorocznej platformy, która spotkała się z dużym zainteresowaniem konsumentów.

Reto reklamuje Desperadosa Reto reklamuje Desperadosa

Reto to jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia, który nie boi się żyć w zgodzie ze sobą. Kwintesencją tego podejścia jest najnowszy utwór rapera – „Gasolina”, wykorzystujący motyw muzyczny Cancion Del Mariachi z kultowego filmu „Desperado”. W tej nawiązującej do popularnego obecnie trendu tex-mex konwencji utrzymany jest również tegoroczny spot Desperadosa z udziałem Reto. Klip wykorzystujący utwór „Gasolina” wspiera aktywację marki, w której do wygrania są liczne nagrody.

– Naszą siłą jest nieustanne podążanie za trendami i potrzebami dorosłej generacji Z, a hip-hop to obecnie najpopularniejszy wśród naszych konsumentów gatunek muzyczny – mówi Julia Lewicka, senior brand managerka Desperadosa. – To dlatego, Desperados najsilniejsza marka wśród młodych dorosłych, nawiązała współpracę z Reto – najpopularniejszym artystą młodego pokolenia. Dzięki połączeniu Reto i Cancion del Mariachi podbijamy serca młodszych odbiorców, a jednocześnie trafiamy do starszych konsumentów, którzy doskonale pamiętają ikoniczny kawałek z lat 90-tych – dodaje Lewicka.

Wyjazdy do Hiszpanii i nie tylko do zdobycia w loterii

Kampanii wizerunkowej towarzyszy loteria, w której kontynuowany jest ubiegłoroczny mechanizm – konsument ponownie może wybierać nagrodę, o jaką chce grać. W tym roku do zdobycia są wyjazdy na imprezy w Hiszpanii, kurtki Desperadosa, słuchawki bezprzewodowe JBL, maszyny do nachosów oraz nagrody pieniężne. Sprzedaż promocyjna trwa do 29 września br. i dotyczy wszystkich wariantów smakowych marki z kodami loteryjnymi.

Spot emitowany jest w stacjach ogólnopolskich i tematycznych. Marka otrzyma również silne wsparcie w internecie i mediach społecznościowych oraz w punktach sprzedaży.

Za działania ATL marki, komunikację digital i w mediach społecznościowych odpowiedzialna jest agencja Artegence. Media zaplanował i zakupił dom mediowy Dentsu (kwiecień) i Starcom (od maja). Organizatorem loterii jest G3. Materiały POSM stworzyła agencja Global Shopper Marketing. Działania PR prowadzi agencja Hope. Reżyserem spotu jest Szymon Pawlik, a producentem – Watchout Studios.

 

 

Dołącz do dyskusji: Artysta młodego pokolenia w reklamie Desperadosa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl