SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Deutsche Telekom przejmuje GTS Central Europe za 546 mln euro

Deutsche Telekom za łączną kwotę 546 milionów euro kupił GTS Central Europe (GTS), dostawcę usług telekomunikacyjnych opartych o infrastrukturę w Europie Środkowej i Wschodniej.

Dzięki przejęciu GTS, Deutsche Telekom chce zwiększyć swoje możliwości oferowania ogólnoeuropejskich usług telekomunikacyjnych, jak również dostarczania zintegrowanych produktów w krajach, gdzie posiada obecnie ograniczoną stacjonarną infrastrukturę dostępową.

- Z dodatkowej infrastruktury stacjonarnej najbardziej skorzystają nasze spółki zależne w Polsce i Czechach skupione dotychczas na usługach mobilnych - powiedziała Claudia Nemat, członek zarządu Deutsche Telekom odpowiedzialna za zarządzanie europejskimi spółkami grupy oraz technologię.

Deutsche Telekom kupuje GTS od konsorcjum międzynarodowych funduszy inwestycyjnych, w tym Columbia Capital, HarbourVest Partners, Innova Capital i M/C Partners, które rozwijały firmę w ciągu ostatnich sześciu lat. W 2012 roku GTS osiągnął przychody na poziomie 347 milionów euro i EBITDA w wysokości 87 milionów euro bez uwzględnienia aktywów na Słowacji, które zgodnie z warunkami transakcji pozostaną własnością sprzedającego. W Polsce spółką należącą do grupy jest GTS Poland.

Transakcja wymaga zgody organów regulacyjnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Deutsche Telekom przejmuje GTS Central Europe za 546 mln euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl