SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

DGA chce zainwestować w kolejne trzy projekty do końca 2010 r.

Spółka Doradztwo Gospodarcze DGA planuje zainwestować w trzy projekty biznesowe oraz zakończyć restrukturyzację grupy do końca tego roku, wynika z wtorkowych wypowiedzi prezesa spółki Andrzeja Głowackiego.

DGA chce zainwestować w kolejne trzy projekty do końca 2010 r.

“Zmieniamy DGA w kierunku funduszu, który będzie inwestował w innowacyjne projekty. Biznes doradczy nadal będziemy rozwijać, ale nie może on być jedyną podstawą naszego funkcjowania. Dlatego uzupełniamy portfel młodych, perspektywicznych biznesów, które mają przynieść nam wzrost wartości. Do końca 2010 zakończymy restrukturyzację grupy, gdzie DGA zachowa usługi doradcze oraz będzie stanowić nadzór nad nowymi biznesami w portfelu. Inne kompetencje wydzielimy do spółek, w których będziemy mieli udziały wraz z ich menedżerami” – powiedział Głowacki.

Spółka ma obecnie udziały w spółce grupowych zakupów internetowych Fastdeal.pl, spółce archiwizującej Ad Akta oraz medycznym Braster. Rozwija również spółkę DGA Energia, która jeszcze w tym roku ma rozpocząć budowę pierwszej biogazowni.

“W najbliższym czasie do portfela powinniśmy dołączyć 3 kolejne inwestycje, w tym dwie internetowe I jedną produkcyjną. Tymczasem w 2011 roku chcemy wysłać Ad Akta i DGA Energia na NewConnect. Jeśli chodzi o sytuację w II półroczu 2010 to spodziewam się, że nasze przychody w tym okresie wyniosą ok. 12 – 15 mln zł. Zysk netto zależy w dużym stopniu od naszych inwestycji w spółki, w tym notowane na GPW. Chcemy żeby bieżący rok był nie gorszy od poprzedniego, ale będzie to wyzwanie” – powiedział też prezes.

DGA miała 0,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 1,85 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 23,15 mln zł wobec 16,05 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DGA chce zainwestować w kolejne trzy projekty do końca 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl