SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

DI BRE znacząco obniżył rekomendację TVN - "redukuj"

Analitycy DI BRE obniżyli rekomendację dla TVN do „redukuj" z „trzymaj" z ceną docelową 12,2 zł obniżoną z 18,1 zł wcześniej, wynika z raportu datowanego na 6 września.

DI BRE znacząco obniżył rekomendację TVN -

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 13,4 zł. W poniedziałek po godz. 16 za akcję płacono 13 zł.

„W tym kontekście uważamy, że trudno będzie osiągnąć akcjonariuszom premię w przypadku sprzedaży udziałów do nowego inwestora strategicznego. Szansa na premię jest tym mniejsza, że stroną starającą się zainicjować transakcję jest obecny główny akcjonariusz a nie żaden potencjalny inwestor. Ponadto premia dla akcjonariuszy mniejszościowych ograniczona jest przez ryzyko, że nowy inwestor zainteresowany będzie jedynie pakietem większościowym posiadanym przez ITI i ewentualne wezwanie odbyłoby się na zaledwie 25% akcji w wolnym obrocie, co również byłoby scenariuszem rozczarowującym inwestorów. Do naszego modelu wyceny wprowadziliśmy bardziej konserwatywny scenariusz wzrostu rynku reklamowego oraz poprawy wyników generowanej przez segment płatnej telewizji" - czytamy w raporcie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DI BRE znacząco obniżył rekomendację TVN - "redukuj"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl