SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dick Costolo przestaje kierować Twitterem, Jack Dorsey tymczasowym CEO

Dick Costolo zrezygnował - po sześciu latach - ze stanowiska CEO Twittera. Na razie zastąpi go Jack Dorsey, współzałożyciel serwisu.

Dick Costolo Article

O zmianie szefa Twittera firma poinformowała w oficjalnym komunikacie. Wynika z niego, że Dick Costolo odejdzie ze stanowiska CEO z dniem 1 lipca br.

Zarząd Twittera zdecydował, że tymczasowym następcą Costolo zostanie Jack Dorsey, współtwórca serwisu. Pozostanie on także szefem założonego w 2009 r. serwisu finansowego Square. Z kolei Costolo po rezygnacji z fotela CEO nie odejdzie z firmy, lecz wejdzie w skład jej zarządu.

- Jestem bardzo dumny z tego, że przez 6 lat mogłem kierować zespołem kompetentnych i kreatywnych ludzi - podkreślił w komunikacie Costolo. - Sądzę, że nie ma nikogo lepszego niż Jack Dorsey do pokierowania firmą w tym przejściowym okresie.

Dorsey zrewanżował się Costolo podkreślając, że dotychczasowy szef Twittera wykazał się niezwykłym wyczuciem internetowych trendów i potrafił stworzyć zespół, który z powodzeniem realizował jego wizję.

W komunikacie zapowiedziano, że poszukiwaniami nowego CEO serwisu zajmie się specjalny zespół złożony z kilku wyższych rangą menedżerów firmy.

Odsunięcie Costolo od kierowania Twitterm może być następstwem niezbyt dobrej passy, którą serwis miał w ostatnich miesiącach. Chodzi zarówno o słabnące wyniki finansowe, jak i o wpadki wizerunkowe. W I kwartale br. serwis posiadający 300 mln użytkowników zanotował stratę na poziomie 162 mln dol., w dodatku przez błąd techniczny wyniki finansowe firmy wyciekły przedwcześnie do sieci powodując spadek akcji o 18 proc. (więcej informacji tutaj). Z kolei wizerunek Twittera osłabiła mało skuteczna walka z hejterami, do czego przyznał się oficjalnie Costolo biorąc całą winę na siebie (zobacz szczegóły), ujawnienie, że większość dyrektorów platformy praktycznie z niej nie korzysta (zobacz podsumowanie), a ostatnio fala krytyki, która spłynęła na serwis w związku z zablokowaniem funkcjonowania platformy Politwoops (więcej o tym).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dick Costolo przestaje kierować Twitterem, Jack Dorsey tymczasowym CEO

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ds
Co to CEO?
8 8
odpowiedź