SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Digitree Group: Konrad Żaczek prezesem, w I kwartale wyższe wpływy i gorsza rentowność

Nowym prezesem Digitree Group został Konrad Żaczek, zastąpił Rafała Zakrzewskiego, który odszedł do SFD. Według wstępnych danych w pierwszym kwartale br. firma zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 17,9 proc. do 17,77 mln zł oraz straty netto z 201 do 757 tys. zł.

Konrad Żaczek, prezes Digitree GroupArticle

Konrad Żaczek od początku września ub.r. był członkiem zarządu Digitree Group ds. finansowych. Na stanowisku prezesa zastąpił Rafała Zakrzewskiego, który od początku maja będzie wiceprezesem spółki SFD.

Rada nadzorcza Digitree Group na kolejną kadencję w zarządzie powołała Przemysława Marcola (odpowiada za sprawy korporacyjne) i Wiktora Mazura (nadzoruje politykę produktową grupy kapitałowej i integrację wspólnej oferty usług).

- Modyfikacja składu zarządu odbędzie się w sposób płynny, bez jakichkolwiek zmian odczuwanych dla zespołu pracowników czy klientów Digitree Group - zapewniła firma w komunikacie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Konrad Żaczek od marca 2018 roku był członkiem rady nadzorczej i komitetu audytu Digitree Group.

Ponadto przez 10 lat był związany z 21 Concordia, kolejno jako associate i proncipal. Był też członkiem rad nadzorczych spółek Wójcik Fashion, Monevia i EGB Investments praz pracował jako menedżer i analityk w firmach Concordia, Navigator i Nowy Przewoźnik.

Wyższe wpływy i gorsza rentowność Digitree Group

Według wstępnych, szacunkowych danych Digitree Group w pierwszym kwartale br. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 17,9 proc. do 17,77 mln zł. Firma podała, że zwiększyły się wpływy prawie wszystkich jej segmentów biznesowych.

- Szacunkowe wyniki za pierwszy kwartał 2022 roku pokazujące wzrost przychodów świadczą o rozwoju Grupy oraz jej stale rosnącym potencjale, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Obecnie realizujemy procesy inwestycyjne związane z systemem mailingowym i marketing automation oraz pracujemy nad poprawą pozycji rynkowej wyszukiwarki Nokaut.pl, która jest istotnym projektem w ramach naszego portfolio - opisuje Konrad Żaczek.

Z kolei zysk EBITDA firmy zmalał rok do roku z 693 do 392 tys. zł, strata brutto pogłębiła się z 338 do 401 tys. zł, a strata netto - z 201 do 757 tys. zł. Nakłady na prace rozwojowe zmniejszyły się o 365 tys. zł.

- Dodatkowo stale rozwijamy i inwestujemy w Marketplaceme czyli brand, którego zadaniem jest wprowadzanie polskich biznesów na międzynarodowe rynki poprzez marketplace’y. Wszystkie wymienione powyżej procesy inwestycyjne konsumują nasze ponadprzeciętne wzrosty wyników i przychodów, które osiągamy w segmencie wdrożeniowym realizowanym w Fast White Cat. Mamy nadzieje, że ciągła praca nad poprawą efektywności kosztowej przyniesie wkrótce także poprawę rentowności naszego biznesu - dodaje Żaczek.

W ub.r. grupa kapitałowa Digitree Group osiągnęła wzrost wpływów z 54,6 do 67,49 mln zł i wyniku netto z 1,35 mln zł straty do 277 tys. zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Digitree Group: Konrad Żaczek prezesem, w I kwartale wyższe wpływy i gorsza rentowność

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl