SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dimitris Raptis za Małgorzatę Turek na czele Globalworth Poland

Dimitris Raptis obejmie stanowisko CEO w firmie Globalworth Poland działającej na rynku nieruchomości biurowych. Zastąpi Małgorzatę Turek, która pełniła tę funkcję od września 2017 r.

Dimitris Raptis Article

Małgorzata Turek jako CEO Globalworth Poland odpowiadała za wdrożenie strategii firmy oraz jej rozwój na polskim rynku, po tym jak Globalworth nabył pakiet kontrolny w platformie nieruchomościowej GPRE. Dimitris Raptis obejmie nową rolę (interim CEO) po zatwierdzeniu przez zarząd.

Raptis ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze usług finansowych oraz zarządzania inwestycjami na rynku nieruchomości. Od 2013 r., czyli momentu powstania Globalworth, pełni tam funkcję zastępcy dyrektora generalnego oraz dyrektora ds. inwestycji. Jako CEO Globalworth Poland będzie odpowiedzialny za nadzorowanie realizacji strategii grupy na polskim rynku.

Firma poinformowała również o powołaniu z początkiem grudnia Łukasza Duczkowskiego na stanowisko dyrektora ds. inwestycji (head of investments). Duczkowski posiada ponad 10-letnie doświadczenie na rynku inwestycyjnym oraz w obszarze finansowania nieruchomości, które zdobył pracując dla HSBC, Colliers International oraz Griffin Real Estate. Artur Apostoł, dotychczasowy dyrektor ds. inwestycji Globalworth Poland, został z kolei nominowany na stanowisko dyrektora operacyjnego (Chief Operating Officer, COO). Natomiast CFO pozostaje Rafał Pomorski.

Globalworth jest spółką inwestycyjną działającą na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce firma posiada większość udziałów w Globalworth Poland - platformie nieruchomości biurowych. Globalworth kupuje, buduje oraz bezpośrednio zarządza nieruchomościami biurowymi, a także aktywami magazynowo-przemysłowymi, dzięki czemu uzyskuje dochody z wynajmu powierzchni.

Globalworth zatrudnia ok. 170 specjalistów w Polsce i Rumunii, którzy zarządzają portfelem nieruchomości o wartości ponad 2 mld euro. Ponad 90% portfolio stanowią aktywa generujące dochód, głównie biurowe, wynajmowane ok. 510 przedsiębiorstwom krajowym i międzynarodowym. W Rumunii spółka jest obecna w Bukareszcie, Timisoarze i Pitesti, a aktywa w Polsce obejmują Warszawę, Wrocław, Łódź, Kraków, Gdańsk i Katowice.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dimitris Raptis za Małgorzatę Turek na czele Globalworth Poland

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl