SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Discovery Communications z większymi przychodami i zyskiem

W I kwartale br. Discovery Communications zanotowało wzrost zysku o 8,7 proc. i przychodów o 9 proc. rok do roku. Przychody z dystrybucji treści zwiększyły się o 17 proc. przy spadku przychodów z reklam.

Article

Według komunikatu spółki wzrost zysku w I kwartale br. był możliwy dzięki większym przychodom pochodzącym z dystrybucji programów na platformach kablowych i satelitarnych, pomimo braku przychodów z reklam w USA i ich 1-procentowego spadku na innych rynkach.

W raportowanym okresie zysk netto Discovery Communications wzrósł do 250 mln dol. w porównaniu z 230 mln dol. w I kwartale ub. r.

Kwartalne przychody osiągnęły poziom 1,53 mld dol., co oznacza 9-proc. wzrost rok do roku. Przychody z sieci w USA wzrosły o 6 proc, natomiast te osiągnięte poza obszarem Stanów Zjednoczonych zwiększyły się o 10 proc. W konkretnych kwotach oznacza to 749 mln dol. przychodów w USA i 706 mln dol. poza nimi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Discovery Communications z większymi przychodami i zyskiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl