SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Discovery podzieliło się prawami do igrzysk olimpijskich z Czeską Telewizją

Discovery Communications podpisało z czeskim nadawcą publicznym umowę dotyczącą praw do transmisji igrzysk olimpijskich. Dzięki umowie, czescy widzowie będą mogli śledzić igrzyska olimpijskie odbywające się w latach 2018 i 2020 w ČT Sport oraz Eurosporcie.

Article

Zgodnie z umową, ČT otrzyma od Discovery na zasadzie sublicencji prawa FTA do materiałów audiowizualnych (dla kanału ČT Sport) do igrzysk w latach 2018 i 2020. ČT uzyska prawa cyfrowe do kontentu emitowanego w sposób linearny. Z kolei Eurosport zachowa prawa do transmisji igrzysk w telewizji płatnej oraz poprzez swoje platformy cyfrowe.

Czeska Telewizja zobowiązała się ponadto do promowania na swojej antenie tych relacji na żywo, które będą dostępne wyłącznie w Eurosporcie.

- Nasza umowa z Czeską Telewizją to już czwarte z kolei partnerstwo dotyczące igrzysk – do tej pory udało nam już zawrzeć porozumienia z BBC w Wielkiej Brytanii, NOS w Holandii oraz YLE w Finlandii. To kolejny krok, który pozwoli nam zrealizować wizję igrzysk dostępnych dla rekordowej liczby widzów poprzez rekordową liczbę platform - tłumaczy Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery Networks w regionie CEEMEA,

W czerwcu minionego roku, na podstawie umowy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, Discovery Communications nabyło wyłączne prawa do transmisji igrzysk olimpijskich w latach 2018-2024 na terenie 50 krajów Europy.

Dołącz do dyskusji: Discovery podzieliło się prawami do igrzysk olimpijskich z Czeską Telewizją

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl