SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Discovery przenosi europejską centralę z Londynu do Amsterdamu. Przyczyną Brexit i unijne licencje na nadawanie

Koncern Discovery zapowiedział przeniesienie z Londynu do Amsterdamu europejskiej centrali obsługującej płatne kanały tego nadawcy. Za decyzją stoi zapowiedziane przez Wielką Brytanię opuszczenie Unii Europejskiej.

Discovery poinformowało że wystąpiło do Unii Europejskiej o wydanie licencji na nadawanie swoich płatnych kanałów na obszarze unijnym.

Jest to związane z planami nadawcy który zamierza przenieść swoją centralę obsługująca europejskie kanały z Londynu do Amsterdamu, gdzie koncern prowadzi swój oddział od 1989 r.

W komunikacie nadawca podkreśla, że wcześniej miał bardzo dobre stosunki z holenderskimi władzami pod względem prowadzenia biznesu, i jest pewien że ta współpraca będzie nadal równie owocna.

Discovery zapowiada, że rozszerzenie zakresu działań którymi będzie się zajmować centrala w Amsterdamie wykreuje dodatkowe miejsca pracy w Holandii.

- Holenderski rząd i organy regulacyjne były wspaniałym partnerem w naszych rozmowach z nimi dotyczących naszego portfela płatnej telewizji w UE. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem i zrozumieniem naszych potrzeb biznesowych. Stworzyli także odpowiednią stabilność i warunki, aby stworzyć dynamiczne treści i kreatywne centrum, które spełnia potrzeby i życzenia Europy. Chciałbym im podziękować za miłą współpracę podczas tego procesu - powiedział JB Perrette, prezes i dyrektor generalny Discovery International.

- Od wielu lat posiadamy ważną bazę w Holandii z naszym biurem w Amsterdamie. Jest to dynamiczny rynek i oczekuję dalszego pogłębienia naszych relacji z Holandią poprzez utworzenie centrali płatnej telewizji dla naszych europejskich kanałów. - Discovery utrzymuje duże centrum w Wielkiej Brytanii i odnowiło długoterminowo dzierżawę swojego głównego londyńskiego biura w zachodnim Londynie, w którym mieści się ponad 1000 osób - dodała Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor generalna Discovery EMEA.

Decyzja Discovery jest spowodowana m.in. faktem, że po wejściu w życie Brexitu, czyli opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię licencje na nadawanie uzyskane przez nadawcę na terenie tego kraju przestaną obowiązywać na terenie całej wspólnoty.

Discovery jest jednym z wielu koncernów medialnych działających w Unii, które w perspektywie Brexitu zdecydowały się przenieść swoje główne siedziby europejskie poza Wielką Brytanię. Na tej liście są m.in. Turner Broadcasting System oraz NBC Universal.

W II kwartale 2018 roku koncern Discovery osiągnął przychody wyższe o 63 procent rok do roku. Motorem wzrostów był segment reklamowy, w którym nadawca osiągnął poziom prawie 1,5 mld dolarów. Kwartalny zysk netto Discovery okazał się niższy w porównaniu z poprzednim rokiem, przyczyną są głównie koszty związane z przejęciem Scripps Networks Interactive.

Dołącz do dyskusji: Discovery przenosi europejską centralę z Londynu do Amsterdamu. Przyczyną Brexit i unijne licencje na nadawanie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek_Placek
Czkawką się Angolom ten brexit odbije. Jak doprowadzą do twardego rozwiązania, to w najbliższym czasie Szkocja a być może i Irlandia Płn. wyjdą ze współnoty brytyjskiej, żeby powrócić do Unii i móc normalnie uprawiać swoje biznesy bez granic i innych barier. I tak z wielkiego niegdyś imperium brytyjskiego zostanie ogryzek.
A jak jeszcze taka Szkocja przyjmie euro, to się dopiero porobi :)
odpowiedź
User
ad
Grubo!
odpowiedź
User
Warto spróbować
Uważasz, że doświadczyłeś niepożądanego zachowania ze strony TVN będąc jej pracownikiem lub współpracownikiem?
Stowarzyszenie People First - pomoże tym, którzy tego doświadczyli (więcej info na ich stronie www)

http://www.wykop.pl/ramka/4726207/czy-tvn-faktycznie-jest-ostoja-wolnosci/
odpowiedź