SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Discovery z rosnącymi przychodami i niższym zyskiem po przejęciu Scripps Networks Interactive

W II kwartale 2018 roku koncern Discovery osiągnął przychody wyższe o 63 procent rok do roku. Motorem wzrostów był segment reklamowy, w którym nadawca osiągnął poziom prawie 1,5 mld dolarów. Kwartalny zysk netto Discovery okazał się niższy w porównaniu z poprzednim rokiem, przyczyną są głównie koszty związane z przejęciem Scripps Networks Interactive.

David Zaslav, CEO DiscoveryArticle

W II kwartale br. Discovery wykazało przychody w wysokości 2,845 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 63 proc. W ujęciu półrocznym koncern także zwiększył przychody o 53 proc. osiągając poziom 5,152 mld dol.

Większość zarówno kwartalnych, jak i półrocznych przychodów nadawcy pochodziło z rynku amerykańskiego, gdzie w II kwartale spółka zanotowała wzrost rok do roku aż o 100 proc. Na pozostałych rynkach na świecie Discovery w raportowanym kwartale osiągnęło przychody w kwocie 1,051 mld dol. - o 30 proc. więcej niż przed rokiem.

Za rosnące przychody spółki w II kwartale br. odpowiedzialny był głównie segment reklamowy, który w USA przyniósł 1,090 mld, a na pozostałych rynkach 473 mln dol.

Nieco inaczej wyglądają wyniki Discovery dotyczące zysków spółki. W raportowanym okresie zysk netto zamknął się kwotą 216 mln dol., podczas gdy rok wcześniej nadawca wykazał w tym segmencie 374 mln dol. Z kolei w całym I półroczu zysk netto osiągnął poziom 208 mln dol., w takim samym okresie roku 2017 była to kwota 589 mln dol.

Discovery wyjaśnia w komunikacie, że niższe zyski są konsekwencją wydatków i kosztów związanych z przejęciem przez koncern w marcu br. Scripps Networks Interactive.

Na początku marca br. Discovery sfinalizowało przejęcie Scripps Networks Interactive, poprzedniego właściciela TVN. Discovery zapłaciło po 90 dolarów za akcję SNI, z czego 65,82 dolara w gotówce, a resztę m.in. we własnych akcjach. Na początku lutego na transakcję zgodziła się Komisja Europejska (zastrzegając, że kanały TVN24 i TVN24 BiS mają być oferowane operatorom za rozsądne ceny), a także Departament Sprawiedliwości USA.

W maju br. TVN i Discovery powołały wspólne władze w Polsce. Prezesem i dyrektorem zarządzającym został Piotr Korycki. W zespole zarządzającym TVN i Discovery pozostali wszyscy dotychczasowi członkowie zarządu TVN, tj. Edward Miszczak, Adam Pieczyński, Piotr Tyborowicz, Maciej Maciejowski i Marek Szydłowski. Dołączyli managerowie z Discovery Polska - Dorota Żurkowska-Bytner (dotychczas senior vicepresident i country manager na Polskę) oraz Rafał Ogrodnik (dyrektor finansowy). W zarządzie TVN i Discovery znalazła się także Agnieszka Trysła, dyrektor ds. HR w Grupie TVN. Zarządzający poprzednio TVN Jim Samples przeszedł do rady nadzorczej firmy.

W 2017 r. przychody Discovery Communications wzrosły o 6 proc. rok do roku, spółka zanotowała też roczną stratę w wysokości 313 mln dol.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Discovery z rosnącymi przychodami i niższym zyskiem po przejęciu Scripps Networks Interactive

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Koryto
Discovery stosuje ucieczkę do przodu, przeciwdziałając stracie abonentów w USA ( 2017 spadek o 5 mln ) .
Zakup SNI był najtańszą i jedyną na którą było stać Disco akwizycją. Firma utrzymała dzięki temu udział w rynku na poziomie +/- 20%
jednak przychody jak sama podaje spadają.
Jeśli firma nie podejmie natychmiastowo równej rywalizacji z Netflixwm , Amazone, czy Watch Face, za 3 lata zacznie gwałtownie pikować w dół. Pytanie tylko kiedy firma pozbędzie się TVN 24, który zupełnie nie pasuje do charakteru nadawcy i kontentu.
odpowiedź
User
Hakerzy
Koryto

najlepiej ciebie pozbyć się forum, jak tobie nie odpowiadać stacja tvn 24 to nie oglądać nic ci nie karze oglądać tvn 24 masz wybór oglądanie, a nie Pisza do firmy cos maja robi, inny wolą oglądać stacje tvn 24 nie którzy też nie oglądają stacje TVP Info ,
odpowiedź
User
kosmat
Koryto
A możesz to teraz przetłumaczyć na język polski?
najlepiej ciebie pozbyć się forum, jak tobie nie odpowiadać stacja tvn 24 to nie oglądać nic ci nie karze oglądać tvn 24 masz wybór oglądanie, a nie Pisza do firmy cos maja robi, inny wolą oglądać stacje tvn 24 nie którzy też nie oglądają stacje TVP Info ,
odpowiedź