SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Turkus ma symbolizować zmiany w Disney+

Aby uczcić połączenie Disney+ z Hulu w Stanach Zjednoczonych, serwis streamingowy zmodyfikował logo. Granatowe tło zostało zastąpione przez turkusowe. Ikonka aplikacji zmieniła się m.in. na telewizorach polskich subskrybentów platformy.

Jesienią The Walt Disney Company zdecydowała się skorzystać z prawa do nabycia pozostałych 33 proc. udziałów Hulu, należących do NBCUniversal za około 8,6 mld dol. Jedyny właściciel platformy zdecydował się połączyć Hulu z Disney+. W USA katalog Hulu stał się jednym z filarów oferty, obok katalogów: Disney, Pixar, Marvel, Star Wars i National Geographic (za oceanem nie ma katalogu Star).

Aktualizacja aplikacji Disney+

W logotypie Hulu można było znaleźć zielone tło. Zastosowanie turkusu może symbolizować rozszerzenie Disney+ o treści tej platformy. Do analogicznej sytuacji doszło na polskim rynku. Bezpłatna sekcja Playera po likwidacji VOD.pl ma zielone logo, nawiązując do wizerunku zamkniętego serwisu, podczas gdy płatna błękitne.

W przypadku Disney+ zmiany objęły nie tylko tło. Zmodyfikowano również krzywą łączącą literę D z symbolem +. Gradient został zastąpiony linią ciągłą. To największe zmiany wizerunkowe od debiutu platformy w listopadzie 2019 roku. - Uważamy, że znaleźliśmy równowagę między nowością, a nostalgią. Zmiany podkreślają, że Disney+ ma wszystko, co ludzie kochają w marce Disney, a także zmienia się i dodaje nowe rzeczy, które można pokochać - stwierdził cytowany przez fastcompany.com Andy Baker, wiceprezes ds. kreatywnych w Disney+.

Część internautów żartuje, że nowy kolor Disney+ nawiązuje do strojów żon komendantów z serialu „Opowieść podręcznej”. W USA to jedna z najbardziej znanych produkcji z oferty Hulu. W Polsce serial jest udostępniany przez HBO Max, która w czerwcu zmieni nazwę na Max. Nie wiadomo na ile zmiany w Hulu wpłyną na zwiększenie liczby treści tej platformy w Disney+ na terenie Europy.
 


Na razie turkusowe ikony możemy zobaczyć w sklepach z aplikacjami na urządzenia mobilne i Smart TV. Po aktualizacji aplikacji, także na pulpicie urządzeń m.in z systemem operacyjnym Android TV/Google TV widać nowy kolor Disney+. Turkus może pozwolić platformie na odróżnienie się od globalnych konkurentów. Ikonka Netflix jest biało-czerwona, Prime Video błękitna, HBO Max fioletowa, YouTube biało-czerwono-czarna. Turkus „wita” nas też po uruchomieniu aplikacji Disney+.

Disney+ działa w Polsce od czerwca 2022 roku. Subskrypcja platformy kosztuje obecnie 37,99 zł miesięcznie lub 379,90 zł za rok. Z danych Mediapanelu wynika, że platformę jako stronę internetową i aplikację mobilną odwiedziło w lutym br. 3,28 mln polskich internautów

Dołącz do dyskusji: Turkus ma symbolizować zmiany w Disney+

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wojtek
Nowe logo wygląda jakby było wyświetlane na kiepskim monitorze xD
odpowiedź
User
Hmm
Niech zmieniają. Cały ten odgrzewany content mam dostępny za darmo w sieci
odpowiedź
User
rok chce tego czym by
Jedyna rozsadna i oczekiwana zmiana to odciecie sie od lewicoweko rako-myslenia
odpowiedź