Disney+ kręci w Polsce serial na kanwie głośnej niemieckiej powieści

Na podstawie powieści „W niemieckim domu” Annette Hess powstaje w Polsce serial dla serwisu Disney+. Książka Hess skupia się na powojennych rozliczeniach zbrodniarzy SS i kontekście rodzinnym, z którym musi zmierzyć się Ewa, czyli główna bohaterka.

mm
mm
Udostępnij artykuł:

Książka Annette Hess przyniosła jej wielką popularność. „W niemieckim domu” to debiut literacki autorki, który został sprzedany do 33 krajów, w tym do Polski. Historia Ewy, mieszkającej we Frankfurcie lat 60. i pracującej nad tłumaczeniem zeznań świadków w pierwszym procesie rozliczającym niemieckie zbrodnie, jest głosem nowego pokolenia, które ominęło wojenną pożogę, ale musi mierzyć się z jej konsekwencjami.

Powieść nawiązuje do prawdziwych wydarzeń. Przypomnijmy, że „20 grudnia 1963 we Frankfurcie nad Menem rozpoczął się największy proces karny w powojennej historii Niemiec. Na ławie oskarżonych zasiadło 23 strażników i strażniczek z obozu koncentracyjnego w Auschwitz. W trakcie rozpraw przesłuchano ponad 360 świadków. Było to niełatwe zadanie dla wielu ocalałych” relacjonują twórcy projektu „Praca przymusowa 1939–1945”.

Serial składać się będzie z pięciu odcinków. Scenariusz do niego napisała sama Annette Hess. Pisarka pełni również rolę showrunnerki. Plan zdjęciowy realizowany jest w Polsce od końca sierpnia. Zdjęcia potrwają do połowy grudnia. Całość reżyserują Isa Prahl („Westwall”) i Randa Chahoud (znana ze świetnego serialu „Deutschland 89”). Serial produkuje firma Gaumont Germany. W obsadzie znaleźli się Katharina Stark („Tatort”), Anke Engelke, Iris Berben („Krupp”), Hans-Jochen Wagner, Ludwig and Ricarda Seifried („A Winter’s Tale”).

Producentka Sabine de Mard podkreśla, że gdy przeczytała powieść „W niemieckim domu” w 2018, od razu wiedziała, że chce ją zekranizować. Ujęła ją perspektywa młodej bohaterki, która stara się dotrzeć do prawdy, nawet tej niewygodnej, kosztem spokoju i stabilności jej relacji rodzinnych. Serial z pewnością wywoła dyskusję o tym, czy zbrodnie wojenne mogą być kiedykolwiek zapomniane i wybaczone.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Drożeje Allegro Smart! Ale nie dla kupujących

Drożeje Allegro Smart! Ale nie dla kupujących

Start Kanału Zero TV i portalu Zero.pl przesunięte. Stanowski obwinia TVN Media

Start Kanału Zero TV i portalu Zero.pl przesunięte. Stanowski obwinia TVN Media

Gwiazda mediów Agory przechodzi do Kanału Zero. "Nie chcę firmować linii 'Wyborczej'"

Gwiazda mediów Agory przechodzi do Kanału Zero. "Nie chcę firmować linii 'Wyborczej'"

Influencerzy i youtuberzy zatrzymani przez CBŚP. Afera z nielegalnymi loteriami

Influencerzy i youtuberzy zatrzymani przez CBŚP. Afera z nielegalnymi loteriami

Mały samochód elektryczny – idealny wybór do miasta?
Materiał reklamowy

Mały samochód elektryczny – idealny wybór do miasta?

Polska z zakazem reklam aptek. Komisja Europejska wszczyna procedurę

Polska z zakazem reklam aptek. Komisja Europejska wszczyna procedurę