SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dlaczego warto umieszczać grafiki na stronie WWW

Grafika serwisu internetowego odgrywa bardzo istotną rolę. Okazuje się, że znacząco zwiększa ilość odwiedzin, poprawia skuteczność przekazu, pomaga podjąć decyzję o zakupie oraz zrozumieć niejasne informacje. Jak wykorzystać ten fakt? - pyta Małgorzata Bednarek z agencji Migomedia.

Małgorzata Bednarek

Małgorzata Bednarek

Poniżej przedstawiam kilka powodów, które w sposób jednoznaczny przemawiają za wykorzystaniem profesjonalnych grafik w witrynie internetowej.

6 danych liczbowych przemawiających za wykorzystaniem grafik na stronie WWW.

Artykuły ze zdjęciami uzyskują o 94% więcej odwiedzin niż te, które ich nie zawierają.

Umieszczanie zdjęć w informacjach prasowych może poprawić ich skuteczność nawet o 45%.

60% internautów deklaruje, że są bardziej skłonni do skontaktowania się z daną firmą lub skorzystania z jej usług, gdy widzą jej zdjęcia w lokalnych wynikach wyszukiwania.

67% konsumentów twierdzi, że jakość zdjęć produktów odgrywa bardzo ważną rolę w procesie zakupowym.

63% użytkowników sklepów online twierdzi, że jakość zdjęć produktowych jest ważniejsza od informacji dotyczących produktów, 54% uważa, że są one bardziej istotne od długiego opisu, a 53% stawia je ponad oceną i opinią o produkcie.

Zdjęcia publikowane na Facebooku uzyskują o 37% wyższy poziom zaangażowania.

10 powodów, dla których warto zainwestować w wysokiej jakości zdjęcia.

Zwiększają one atrakcyjność wizualną serwisu i tym samym budują profesjonalny obraz firmy.

Sprawiają, że strona WWW wydaje się „żywa”. Sam tekst nie pobudzi wyobraźni internauty i nie zachęci do interakcji.

Skutecznie pobudzają czytelników – dla niektórych internautów czytanie jest po prostu nudne. Dostarczenie im dodatkowych wrażeń wzrokowych pomaga w skupieniu uwagi na dłużej.

Stanowią wizualne uzupełnienie treści na stronie i pozwalają na szybką ocenę jej zawartości.

Przyciągają uwagę użytkownika – większość osób przegląda witryny internetowe w poszukiwaniu ciekawej zawartości. Nie czytają oni całej strony ale jedynie skanują nagłówki i tytuły.

Pozwalają lepiej wyjaśnić pewne kwestie i tym samym ułatwić odbiór informacji przez użytkownika.

Sprawiają, że w ciągu kilku sekund można ocenić czy dany tekst stanowi przedmiot naszego zainteresowania czy też nie.

Zwiększają emocjonalność przekazu.

Budzą ciekawość u użytkownika.

O czym warto pamiętać?

Po pierwsze – wybierajmy zdjęcia wysokiej jakości.

Zdarza się, że na stronach WWW pojawiają się zdjęcia niskiej jakości, zniekształcone czy nieostre. Tego typu grafika zamiast pomóc może tylko zaszkodzić. Co myślimy o firmie, która nie dba o jakość materiałów publikowanych w jej witrynie? Czy niskiej jakości zdjęcia przykuwają uwagę i zachęcają do zapoznania się z  przekazywanymi treściami? W moim przypadku jest całkowicie odwrotnie.

Po drugiej – optymalizujmy je pod względem rozmiaru.

Chociaż większość z nas ma już dostęp do szybkiego Internetu, to jednak warto pamiętać, że coraz częściej korzystamy z urządzeń mobilnych. W tym przypadku transfer nadal jest rzeczą bardzo ważną. Im mniej waży strona, tym lepiej wygląda w oczach internautów korzystających z niestandardowych form łączenia się z Siecią.

Po trzecie – wykorzystujmy tylko legalne zdjęcia.

Liczba wszelkiego rodzaju grafik dostępnych od ręki w Internecie jest olbrzymia. Kuszące jest zatem ich wykorzystanie bez pytania o zgodę autora. Zapominamy często, że każda grafika chroniona jest prawem autorskim, w związku z czym jej bezprawna publikacja zagrożona jest karą.

Podsumowując, warto używać grafiki jako uzupełnienia przekazu. Zwiększa ona zainteresowanie treścią, pomaga przykuć uwagę internauty oraz kreuje pozytywny wizerunek firmy. Dbajmy jednak o jej wysoką jakość oraz optymalizujmy pod względem wielkości. Pamiętajmy też, aby wybór grafiki był kluczowym elementem planowania zawartości strony WWW. To, jakie zdjęcia zostaną na niej opublikowane nie powinno być przypadkowe.

Cały wpis dostępny jest tutaj.


autor: Małgorzata Bednarek - Jest doradcą ds. strategii on-line w zakresie skutecznego i efektywnego e-marketingu w jednej z wiodących agencji interaktywnych Migomedia. Absolwentka prestiżowych, anglojęzycznych studiów dziennych na Uniwersytecie Warszawskim, Master of Arts in International Economics.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dlaczego warto umieszczać grafiki na stronie WWW

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sysop B.
Krótki, dobry tekst. Przydatny i przekonujący. Thx.
10 9
odpowiedź
User
M.
Mogę poprosić o źródło tych informacji, informacje na temat metody badawczej? Bo póki co są to liczby, które nie wiadomo skąd się wzięły.
16 9
odpowiedź