SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

DM IDMSA przejmie Internet Group

Dom Maklerski IDMSA obejmie rolę inwestora przejmującego w ramach propozycji układowych Internet Group, podała spółka w komunikacie. W jej ocenie, pozyskanie inwestora jest kolejnym etapem realizowanej restrukturyzacji i pozwoli pozyskać środki na spłatę wierzycieli mniejszościowych oraz dalszy dynamiczny rozwój.

DM IDMSA przejmie Internet Group

"Zgodnie z zawartą dzisiaj umową inwestycyjną Dom Maklerski IDMSA przejął rolę inwestora przejmującego w Internet Group. Strony umowy porozumiały się co do budowy grupy kapitałowej poprzez wniesienie aktywów - pośrednio i bezpośrednio do nich należących w zamian za akcje w podwyższonym kapitale zakładowym Internet Group" - czytamy w komunikacie.

Porozumienie z nowym inwestorem docelowo ma pomóc spółce zakończyć postępowanie upadłościowe i pozwoli spłacić wierzycieli mniejszościowych. Wcześniej UOKiK wyraził zgodę na przejęcie przez głównego wierzyciela - BRE Bank - spółek zależnych Internet Group w ramach propozycji układowych. Ostateczna decyzja odnośnie przyszłych losów Spółki zapadnie 28 października podczas zgromadzenia wierzycieli, podano także.

"Pozyskanie nowego, silnego i stabilnego inwestora pozwoli na odbudowę wartości Internet Group i stworzenie prężnej grupy kapitałowej skupionej wokół obszarów, które już były przedmiotem działalności spółki w przeszłość" - powiedział prezes Internet Group Jan Ryszard Wojciechowski.

Spółka podała, że do Internet Group zostaną wniesione eFund (fundusz venture capital dedykowany dla e-biznesu; DM IDMSA posiada w nim 70,6% udziałów) oraz spółka Technoboard (inkubator przedsiębiorczości działający w obszarze e-biznesu).

W I poł. 2011 r. IDMSA miał 28,12 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 21,45 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 68,45 mln zł wobec 75,66 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DM IDMSA przejmie Internet Group

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl