SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dobre wyniki finansowe Interia.pl

Interia.pl miała 1,09 mln zł zysku netto w IV kw. 2006 r., wzrost o 573,5% r/r.

Spółka Interia.pl SA miała 1,09 mln zł zysku netto w IV kw. 2006 roku wobec 0,16 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie we wtorek.

Zysk netto po czterech kwartałach roku 2006 wyniósł 5 849 tys. zł i był wyższy o 3 732 tys. zł od zysku osiągniętego po czterech kwartałach roku 2005 (wzrost o 176 proc.). Zysk EBITDA po 4 kwartałach 2006 roku wyniósł 9 688 tys. zł (wzrost o 55 proc. z 6 266 tys. zł), a marża EBITDA po 4 kwartałach 18,3 proc. (w porównaniu do 15,8 proc. po 4 kwartałach 2005 roku).

Systematycznie poprawia się rentowność działalności Spółki.

Po 4 kwartałach 2006 roku rentowność sprzedaży wynosi 11,56% w stosunku do 6,43 proc. po 4 kwartałach 2005 roku. Wskaźnik rentowności operacyjnej w analogicznym okresie 2006 roku wyniósł 10,72 proc. (dwukrotnie lepszy niż w roku 2005), na podobnym poziomie kształtował się wskaźnik rentowności netto - 11,03 proc. , rentowność aktywów ROA wyniosła 21,36 proc. , a rentowność kapitałów własnych ROE 30,36 proc.
 

WYBRANE DANE FINANSOWEw tys.w tys.EUR

4 kwartał(y) narastająco / 2006 okres od 2006-01-01 do 2006-12-314 kwartał(y) narastająco / 2005 okres od 2005-01-01 do 2005-12-314 kwartał(y) narastająco / 2006 okres od 2006-01-01 do 2006-12-314 kwartał(y) narastająco / 2005 okres od 2005-01-01 do 2005-12-31
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów5304939711136059870
II. Zysk (strata) z działalności operacyjnej568520341458506
III. Zysk (strata) brutto584921171500526
IV. Zysk (strata) netto584921171500526
V. Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej8509582221821447
VI. Przepływy pieniężne netto z działalności inwestycyjnej-4798-5295-1231-1316
VII. Przepływy pieniężne netto z działalności finansowej-7103313-182823
VIII. Przepływy pieniężne netto, razem30013840769954
IX. Aktywa, razem273821909571474947
X. Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania8118575421191491
XI. Zobowiązania długoterminowe0173045
XII. Zobowiązania krótkoterminowe6543479917081243
XIII. Kapitał własny192641334150283457
XIV. Kapitał zakładowy7035703518361823
XV. Liczba akcji (w szt.)7035499703549970354997035499
XVI. Zysk (strata) na jedną akcję zwykłą (w zł/ EUR)0,830,30,210,07
XVII. Wartość księgowa na jedną akcję (w zł/EUR)2,741,90,710,49

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki finansowe Interia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl