SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dobre wyniki firmy Dialog

W I póroczu zysk Telefonii Dialog wzrósł o 91 proc.

Dialog SA, spółka telekomunikacyjna zależna od KGHM Polska Miedź, uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 220 986 tys. zł, wobec 191 386 tys. zł w II kw. 2003 roku, co oznacza 15% wzrost, oraz 38 935 tys. zł zysku, wobec 20 411 tys. zł w analogicznym okresie 2003 roku, co oznacza wzrost o 91%, podał KGHM Polska Miedź w komentarzu do wyników finansowych grupy w poniedziałek.

Dialog miał ponadto 37 517 tys. zł zysku operacyjnego, wobec 13 276 tys. zł w II kw. 2003 r. Oznacza to wzrost o 183%.

"Po sześciu miesiącach br. wynik EBITDA w spółce Dialog SA wyniósł 89 707 tys. zł. Uzyskiwana dodatnia rentowność na działalności operacyjnej oraz wysoki poziom EBITDA jest efektem kontynuowanych działań zmierzających do optymalizacji kosztów funkcjonowania przy jednoczesnych działaniach nakierowanych na poprawę struktury przychodów" - czytamy w komunikacie Dialogu.

Według komunikatu, istotny wpływ na wynik netto spółki ma działalność finansowa.

Strata na działalności finansowej wyniosła 47 101 tys. zł.

"Powodem tego jest nadal utrzymujący się wysoki poziom obciążeń z tytułu obsługi zadłużenia korporacyjnego. W konsekwencji wynik finansowy netto był ujemny i wyniósł po II kwartałach 2004 r. -9 584 tys. zł." - czytamy w komunikacie.

Według komunikatu, aktualnie trwa proces przygotowania decyzji co do przyszłości Dialog SA, zgodnie ze wskazaniem strategii KGHM Polska Miedź SA, która zakłada docelowe skoncentrowanie się na działalności podstawowej związanej z wydobyciem i przetwórstwem metali kolorowych.

"Równocześnie kontynuowane są prace nad koncepcją restrukturyzacji korporacyjnego długu Dialog SA" - podała spółka.

W 2004 roku, spółka w dalszym ciągu realizuje program zwiększania bazy abonenckiej. Na koniec czerwca posiadała 655 tys. linii wybudowanych i 424 tys. linii dzwoniących.

Spółka rozwija inne usługi w tym dostęp do internetu.

Na koniec czerwca 2004 roku posiadała 58 tys. internautów korzystających z usługi zryczałtowanego dostępu do internetu. (ISB)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki firmy Dialog

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl