SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dobreprogramy.pl wyprzedziły Komputerswiat.pl, mocno w górę Instalki.pl (TOP10 stron technologicznych)

Wśród serwisów o nowych technologiach na pozycję lidera zasięgowego awansowały Dobreprogramy.pl, wyprzedzając Komputerswiat.pl. Procentowy najwięcej zyskały Instalki.pl, zmalał natomiast zasięg witryny GSMmaniak.pl - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

W czerwcu br. Dobreprogramy.pl (Grupa Wirtualna Polska) odwiedziło 4,79 mln użytkowników, czyli 17,62 proc. wszystkich internautów w Polsce. W porównaniu z czerwcem ub.r. serwis zyskał 1,62 mln odwiedzających, co przełożyło się na wzrost zasięgu o 6,31 pkt proc. (55,8 proc.) - pokazują wyniki badania Gemius/PBI opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Dzięki temu Dobreprogramy.pl wyprzedziły Komputerswiat.pl (Ringier Axel Springer Polska), który osiągnął niższy wzrost: o 538,8 tys. do 4,5 mln użytkowników i o 2,41 pkt proc. do 16,54 proc. zasięgu. Z końcem czerwca do redakcji serwisu przeszli dziennikarze z PCLab.pl, którzy przestał być aktualizowany.

Elektroda.pl miała w czerwcu br. 1,29 mln odwiedzających, co dało 15,78 proc. zasięgu. (po wzroście o 4,7 pkt proc., czyli 41,9 proc.). Spidersweb.pl odwiedziło 3,89 mln internautów, zapewniając 14,31 proc. zasięgu (w górę o 3,79 pkt. proc., czyli 36 proc.), a sekcję WP.pl o nowych technologiach - 3,19 mln internautów (zasięg wzrósł o 1,18 pkt proc., czyli 11,2 proc., do 11,72 proc.).

Pozostałe witryny z zestawienia miały poniżej 2 mln odwiedzających. Antyweb.pl zanotował 1,95 mln użytkowników, co dało 7,16 proc. zasięgu (po wzroście o 1,39 pkt proc., 24,1 proc.), a Android.com.pl - 1,56 mln (zasięg poszedł w górę o 1,68 pkt proc., 41,3 proc., do 5,75 proc.).

Ponaddwukrotny wzrost zasięgu zanotowały Instalki.pl - z 2,42 do 5,67 proc., czyli o 134,3 proc. W czerwcu br. serwis odwiedziło 1,54 mln internautów. Natomiast zasięg Benchmark.pl poszedł w górę o 32,2 proc. - z 3,96 do 5,24 proc.

Jako jedyny w zestawieniu spadek zanotował GSMmaniak.pl. Jego zasięg zmalał o 0,94 pkt proc. (15,6 proc.) do 5,1 proc. W czerwcu br. witrynę odwiedziło 1,39 mln internautów.

Procentowo liczba użytkowników każdej z dziewięciu czołowych stron w zestawieniu zwiększyła się mocniej niż jej zasięg, ponieważ w czerwcu br. łączną liczbę polskich internautów w badaniu Gemius/PBI oszacowano na 27,2 mln, a rok wcześniej na 28.

Dołącz do dyskusji: Dobreprogramy.pl wyprzedziły Komputerswiat.pl, mocno w górę Instalki.pl (TOP10 stron technologicznych)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Loki
Ciekawe, ze mimo sztucznego budowania zasięgu komputerswiata poprzez włączanie pod jego skrzydła kolejnych serwisów ten wypada na tle konkurencji tak marnie. To chyba świadczy dość jednoznacznie o zarządzających i redakcji.
No ale tak to jest jak serwisem kieruje człowiek od tabelek.
Czekam na włączenie w struktury komputerswiata serwisu pclab, żeby moc pochwalić się ze się jest liderem i robi się swietna robotę ;)
odpowiedź
User
AF
nie potrafisz na witrynach poradzić sobie z komunikatem o wyłączenie blok owania reklam? wejdz na dobre programy . pl po porady jak się go pozbyć. wpisz w wyszukiwarce domenę plus mój nick DER lCk a trafisz
odpowiedź
User
Dawaj Urbaniak
Gogogo! ;)
odpowiedź