SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Docplanner z pierwszą akwizycją w Polsce - przejmuje MyDr

Docplanner, operator platformy internetowej do umawiania wizyt lekarskich (w Polsce działa pod marką ZnanyLekarz), przejmuje firmę MyDr oferującą rozwiązania technologiczne dla sektora medycznego, m.in. oprogramowanie MyDr EDM i Dr100.

Mariusz Gralewski, założyciel ZnanyLekarz/DocPlannerMariusz Gralewski, założyciel ZnanyLekarz/DocPlanner

- Jeśli popatrzymy na historię akwizycji Docplannera, można pomyśleć, że w końcu przyszedł czas na Polskę. We Włoszech przejęliśmy Tuotempo, dostawcę oprogramowania do zarządzania gabinetami lekarskimi, w Brazylii podobnego gracza - Feegow. Dzięki temu pozyskaliśmy nową bazę klientów, którym dostarczyliśmy kompleksowe rozwiązanie technologiczne dla ich gabinetów, klinik i innych podmiotów medycznych - wylicza Piotr Radecki, dyrektor zarządzający ZnanyLekarz.

MyDr współpracuje z 47 tys. lekarzy, a miesięcznie za pośrednictwem serwisu firmy umawianych jest prawie 2 mln wizyt. Spółka oferuje kilka usług, m.in. system MyDr EDM do zarządzania praktyką i placówką medyczną, oprogramowanie Dr100do prowadzenia gabinetów i klinik stomatologicznych oraz system informacyjny drNews dla placówek medycznych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Dziś do Grupy Docplanner i do naszego polskiego oddziału dołącza silny gracz, marka, partner. Wiemy, że ZnanyLekarz w Polsce jest liderem jeśli chodzi o łączenie lekarzy z pacjentami i chcieliśmy zmienić postrzeganie nas w kierunku dostawcy oprogramowania do automatyzacji i usprawniania pracy podmiotów medycznych. Jestem przekonany, że razem z MyDr, która ma zdecydowanie większe doświadczenie w tym obszarze, możemy urzeczywistnić tę wizję jeszcze szybciej, a dzięki połączeniu naszych technologii i wiedzy dostarczymy kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich uczestników rynku medycznego w Polsce - dodaje Piotr Radecki.

ZnanyLekarz współpracuje z 24 tys. lekarzy, a platformę odwiedza każdego miesiąca ponad 6 mln pacjentów, umawiając się na ponad milion wizyt. Firma podkreśla, że połączenie z MyDr zapewni jej duży wzrost w każdej z tych statystyk.

Jestem dumny, że dołączamy do Grupy Docplanner, globalnego lidera w sektorze medycznym i jestem przekonany, że razem możemy wdrażać najlepsze rozwiązania technologiczne dla całej branży w Polsce. My stworzyliśmy mocny system do zarządzania podmiotami medycznymi, Docplanner zaczynał od marketplace, który dziś nie ma sobie równych, a od jakiegoś czasu rozwija się także w naszym obszarze. Nasze połączenie może dostarczyć tylko najwyższą wartość dla lekarzy i pacjentów - zapewnia Piotr Miluski, dyrektor zarządzajacy MyDr.

Nie ujawniono finansowych szczegółów transakcji. Brazylijską firmę Feegow, oferującą oprogramowanie do zarządzania placówkami medycznymi, Docplanner przejął w sierpniu ub.r. Natomiast jesienią 2021 roku wszedł na rynek niemiecki, kupując od wydawnictwa Hubert Burda Media platformę jameda.

Docplanner podkreśla, że jest liderem wśród platform do umawiania wizyt lekarskich na sześciu rynkach, m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Meksyku czy w Turcji. W 2021 roku, przy okazji kolejnej rundy finansowania, firma został wyceniona na ponad miliard dolarów, co w branży startupowej oznacza osiągnięcie statusu tzw. jednorożca.

Dołącz do dyskusji: Docplanner z pierwszą akwizycją w Polsce - przejmuje MyDr

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl